La Liga: Real Madryt powrócił na zwycięską ścieżkę

• Data publikacji: 05.05.2019, 19:00

Królewscy w spotkaniu 36. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy pokonali na Estadio Santiago Bernabeu Villarreal 3:2. Bardzo dobre zawody rozegrał autor dwóch goli dla Los Blancos - Mariano Diaz. Jedno trafienie dołożył Jesus Vallejo. Po stronie gości na listę strzelców wpisali się Gerard Moreno oraz Jaume Costa. Królewscy po dwóch ligowych meczach bez zwycięstwa, tym razem zainkasowali komplet punktów. W tabeli Real jest trzeci, ze stratą sześciu "oczek" do Atletico. Z kolei Villarreal plasuje się na 15. pozycji i ma trzy punkty więcej od pierwszej drużyny ze strefy spadkowej - Girony.

Niedzielna potyczka wybornie rozpoczęła się dla Realu Madryt. Pierwsza ofensywna akcja przyniosła Królewskim gola. Mariano Diaz wykorzystał podanie Brahima Diaza, umieszczając piłkę z trzynastu metrów w lewym dolnym rogu bramki. Andres Fernandez odprowadził tylko futbolówkę wzrokiem. Hiszpan miał chrapkę na kolejne bramki, lecz jego kolejne uderzenie z linii pola karnego zdołał na raty wybronić golkiper Żółtej Łodzi Podwodnej. W 16. minucie goście zdołali wyrównać stan rywalizacji. Kapitalnym uderzeniem popisał się Gerard Moreno. Piłka zakotwiczyła w prawym rogu bramki Courtois. Królewscy mogli bardzo szybko odzyskać prowadzenie, ale Carvajalowi zabrakło szczęścia. Prawy obrońca trafił w słupek. Real szukał kolejnej bramki, ale plasowane uderzenia zza szesnastki nie robiły wrażenia na Fernandezie. Bramkarz Villarrealu zdołał także sparować kąśliwy strzał Marcelo. Przyjezdni także starali się atakować. Próba z obiecującej pozycji autorstwa Chukwueze padła łupem Courtois. W 40. minucie trybuny Bernabeu po raz drugi się ożywiły. Piłka po uderzeniu Marcelo i rykoszecie, trafiła pod nogi Vallejo, który z bliskiej odległości umieścił ją w siatce.

Królewscy od mocnego akcentu rozpoczęli także drugą część spotkania. W roli głównej ponownie wystąpił Mariano Diaz. Hiszpan wykorzystał wyśmienite podanie Carvajala i z najbliższej odległości skierował futbolówkę do bramki Żółtej Łodzi Podwodnej. W 57. minucie blisko strzelenia czwartego gola był Brahim Diaz. Hiszpański zawodnik wymanewrował w polu karnym defensora gości, wypracował sobie pozycję do strzału i uderzył w kierunku bramki. Rewelacyjną interwencją nogą popisał się Fernandez, ratując swój zespół przed utratą kolejnego gola. Golkiper przyjezdnych skutecznie interweniował również po strzale Marcelo. W końcówce meczu Real kontrolował boiskowe poczynania, aczkolwiek graczom Villarrealu udało się w doliczonym czasie gry zmniejszyć rozmiary porażki. W 94. minucie na listę strzelców wpisał się Jaume Costa. Hiszpański obrońca idealnie przymierzył w lewe okienko bramki Los Blancos, nie dając najmniejszych szans na skuteczną interwencję bramkarzowi gospodarzy.

Real Madryt - Villarreal CF 3:2 (2:1)

Bramki: Mariano Diaz 2', 49', Vallejo 40' - Moreno 11', Costa 90+4'

Real: Courtois - Carvajal, Varane, Vallejo, Marcelo - Valverde (62' Isco), Casemiro, Kroos - Brahim Diaz (74' Vinicius), Lucas Vazquez (62' Asensio), Mariano Diaz

Villarreal: Fernandez - Gaspar (82' Costa), Alvaro, Mori, Quintilla - Iborra, Cazorla - Chukwueze, Fornals (72' Bacca), Alfonso (56' Trigueros) - Moreno

Huesca - Valencia 2:6 (0:5)

(Melero 66', Gallar 90+2' - rzut karny - Wass 2', Rodrigo 16', 51' Mina 20', 32', Etxeita 40' samobójcza,