Lotto Ekstraklasa: sześć goli w Białymstoku, Jagiellonia pokonuje Pogoń

• Data publikacji: 06.05.2019, 19:52

Kanonada goli w Białymstoku! Jagiellonia pokonała u siebie 4:2 Pogoń Szczecin i wskakuje na czwarte miejsce dające europejskie puchary.

Białostoczanie w zeszłym tygodniu ulegli w finale Pucharu Polski z Lechią Gdańsk. Mimo nie za wysokim morale Jagiellonia starcie z Pogonią rozpoczęła z przytupem bo już w 3. minucie gola zdobył Jesus Imaz. Hiszpan odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i z lewej nogi uderzył w samo okno bramki Bursztyna. Chwilę później gospodarze świętowali drugiego gola, kiedy to do siatki trafił Ivan Runje. Okoliczności strzelenia gola były podobne - również Jagiellonia miała rzut rożny, tylko teraz Runje oddał strzał od razu po dośrodkowaniu Guilherme. W 21. minucie Pogoń przeprowadziłą swoją pierwszą groźną akcję i od razu zdobyła bramkę kontaktową za sprawą Sebastiana Kowalczyka.  Pierwsze dwa kwadranse były bardzo ofensywne, warto dodać, że w 28. minucie strzał Martina Kostala ostatecznie zatrzymał się na słupku, a kilkadziesiąt sekund później w poprzeczkę trafił Soufian Benyamina. Wynik do końca pierwszej połowy nie uległ jednak już zmianie.

Po przerwie nie oglądaliśmy już takich zmasowanych ataków. Niemniej jednak w 66. minucie gospodarze powiększyli przewagę, kiedy to Jesus Imaz po raz kolejny wykazał się sprytem i pokonał bramkarza ze Szczecina. Jagiellonia musi być bardzo zadowolona z tego styczniowego transferu - Hiszpan ma już trzy bramki więcej niż w rundzie jesiennej w barwach Wisły Kraków. Ponadto w ciągu ostatniego miesiąca w Ekstraklasie zdobył osiem goli i obecnie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców za swoimi rodakami - Igorem Angulo i Carlitosem. Pogoń mimo dwubramkowej straty walczyła nadal o pozytywny rezultat. W 79. minucie kolejnego gola kontaktowego dla szczecinian zdobył Zvonimir Kozulj bezpośrednio z rzutu wolnego. Dzięki temu emocji w ostatnich minutach nie brakowało. Kibiców z Białegostoku uspokoił jednak Martin Pospisil, który w 88. minucie oddał strzał po ziemi z dystansu i tym samym ustalił wynik spotkania na 4:2 dla Jagi.

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 4:2 (2:1)

Bramki: 3', 66' Jesus Imaz, 7' Ivan Runje, 88' Martin Pospisil - 21' Sebastian Kowalczyk, 79' Zvonimir Kozulj

Jagiellonia: Kelemen - Bodvarsson, Arsenić, Runje, Wójcicki - Romańczuk, Novikovas (82' Kadlec), Pospisil - Guilherme, Imaz (74' Twarowski), Kostal (46' Adamec)

Pogoń: Bursztyn - Stec (69' Hostikka), Bartkowski, Nunes (62' Matynia), Malec - Drygas, Podstawski, Majewski, Benyamina - Kowalczyk (69' Benedyczak), Kozulj

Kartki: 80' Kozulj

Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa)