Lotto Ekstraklasa: Arka bliżej utrzymania

• Data publikacji: 10.05.2019, 19:57

Walcząca o pozostanie w Ekstraklasie Arka Gdynia na własnym terenie podejmowała Zagłębie Sosnowiec, które jest już pozbawione szans na utrzymanie. Gdynianie zwyciężyli 2:0 i poprawili swoją sytuację w grupie spadkowej.

W siedemnastej minucie gorąco zrobiło się pod bramką gospodarzy. Do strzału z woleja zza pola karnego złożył się Możdżeń, ale bardzo dobrze interweniował golkiper Arki. Chwilę później odpowiedzieli miejscowi. Uderzenie Marciniaka z obrębu pola karnego zdołał jednak wybronić Kudła. Tuż przed przerwą gospodarze mogli objąć prowadzenie, ale piłka po uderzeniu Zarandii zatrzymała się na słupku.

Minutę po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania sytuacja Arki uległa poprawie. Po faulu w polu karnym czerwoną kartką upomniany został Polczak. Gdynianie mogli objąć prowadzenie już wtedy, ale z jedenastu metrów w słupek trafił Zbozień. Mimo wielu okazji podbramkowych miejscowi długo nie mogli wyjść na prowadzenie. Ostatecznie w 88. minucie do bramki rywali trafił Jankowski, a w doliczonym czasie gry wynik spotkania na 2:0 ustalił Zarandia.

Aktualna tabela Lotto Ekstraklasy dostępna jest tutaj.

Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (0:0)

bramki: Jankowski (88'), Zarandia (90+7')

Arka Gdynia: Steinbors – Zbozień, Danch, Helstrup, Marciniak – Deja (81' Cvijanovič), Vejinović, Zarandia, Nalepa (77' Aankour), Janota (59' Vinicius) – Jankowski

Zagłębie Sosnowiec: Kudła – Mygas, Polczak, Tóth (33' Nawotka), Mráz – Możdżeń, Milewski, Ryndak, Pawłowski – Iwaniszwili (90+3' Nowak), Sanogo (75' Gabedava)

żółte kartki: Helstrup - Mygas

czerwona kartka: Polczak

sędziował: Bartosz Frankowski