Bundesliga: Bayern traci punkty, mistrzostwo rozstrzygnie się w ostatniej kolejce

• Data publikacji: 11.05.2019, 17:24

Bayern Monachium zremisował na wyjeździe z RB Lipsk 0:0. Przy zwycięstwie Borussii Dortmund oznacza to, że kwestia mistrzostwa jest otwarta do ostatniej kolejki.

Bayern Monachium miał dzisiaj szansę oficjalnie stać się po raz siódmy z rzędu mistrzem Niemiec. Aby to osiągnąć musiał jednak wygrać z RB Lipskiem na wyjeździe, a BVB stracić punkty z Fortuną Dusseldorf.

Bawarczycy ruszyli do ataku już w pierwszych kilkunastu minutach. W 29. minucie Serge Gnabry mógł otworzyć wynik meczu, jednak jego strzał przy słupku obronił Peter Gulacsi. Kilka minut później skrzydłowy po raz kolejny oddał dobry strzał, ale jeszcze lepiej interweniował bramkarz gospodarzy. RB Lipsk z kolei w pierwszej połowie praktycznie nie zagrażało bramce rywala.

Po przerwie goście wyszli na boisko jeszcze bardziej zmotywowani. W 49. minucie bramkarza spróbował pokonać David Alaba ze skraju pola karnego, jednak Gulacsi ponownie pokazał, że był dzisiaj w znakomitej formie. Kilkanaście sekund później jednak skapitulował po strzale Leona Goretzki. Bawarczycy nie cieszyli się z trafienia długo, bo sędzia Manuel Grafe po analizie VAR zdecydował się na anulowanie gola. Arbiter dostrzegł bowiem pozycję spaloną i słusznie wycofał się z pierwotnej decyzji. Warto wspomnieć, że w momencie, kiedy piłka zatrzepotała w siatce, Bayern posiadał aż sześciopunktową przewagę, bowiem na stadionie w Dortmundzie wyrównała Fortuna. Teoretycznie więc zespół Niko Kovacia przez chwilę mógł poczuć już paterę mistrzowską w swoich rękach. Po decyzji sędziego gości wyraźnie opuścił entuzjazm, już nie potrafili sobie wytwarzać kolejnych sytuacji. Najlepszą z nich miał Franck Ribery w 83. minucie, ale jego strzał po ziemi wyłapał Gulacsi. Tym samym wynik zakończył się bezbramkowym remisem. Trzeba przyznać, że BVB może złożyć ogromne podziękowania VARowi i Peterowi Gulcasiemu, którzy oddalili marzenia Bayernu o mistrzostwie. Po 33. kolejce zespół Roberta Lewandowskiego ma 75 punktów, a klub z Dortmundu 73. W ostatniej serii spotkań Bayern zmierzy się jednak z Eintrachtem Frankfurt, który walczy o europejskie puchary i na pewno nie odda 3 punktów bez walki.

RB Lipsk - Bayern Monachium 0:0 (0:0)

RB Lipsk: Gulacsi - Halstenberg - Orban, Konate, Klostermann - Demme (82' Haidara), Laimer (86' Mukiele), Sabitzer, Forsberg (90' Smith-Rowe) - Werner, Polusen

Bayern: Ulreich - Kimmich, Suele, Hummels, Alaba, Thiago (81' Rafinha), Mueller, Goretzka - Gnabry (78' Ribery), Coman (89' Robben), Lewandowski

Kartki: 61' Goretzka, 75' Coman

Sędziował: M. Grafe