Giro d'Italia: czasówka dla Roglicia, Majka wysoko

• Data publikacji: 11.05.2019, 20:07

102. edycja Giro d'Italia rozpoczęta. Pierwszym etapem była czasówka w Bolonii. Wygrał ją Primoż Roglić. Świetnie pojechał Rafał Majka, który zajął 6. miejsce.

Trasa pierwszego etapu, czyli jazdy indywidualnej na czas liczyła 8 kilometrów. Wyścig rozpoczął się w Bolonii. Na kolarzy czekało 6 kilometrów płaskiego terenu oraz 2-kilometrowy podjazd.

Ze względu na złe prognozy pogody na wieczór wielu mocnych kolarzy zdecydowało się na start na początku czasówki. Już na początku prowadzenie z czasem 12:54 objął Primoż Roglić. Słoweniec z Team Jumbo Visma nie oddał prowadzenia do samego końca i sięgnął po zdecydowane zwycięstwo. Drugi wynik uzyskał Simon Yates. Brytyjczyk jako jedyny z faworytów zdecydował się na jazdę w końcowej części etapu. Kolarz Mitchelton-Scott przegrał z Rogliciem o 19 sekund.

Trzecie miejsce zajął Vincenzo Nibali ze stratą 23 sekund. Czwarty Miguel Angel Lopez i piąty Tom Dumoulin stracili 28 sekund. Bardzo dobrze, szczególnie na podjeździe, pojechał Rafał Majka. Polski kolarz zajął wysokie 6. miejsce ze stratą 33 sekund. Świadczy to o dobrej formie kolarza Bora-hansgrohe na Giro d'Italia. Drugi z polskich kolarzy z Bora-hansgrohe, Paweł Poljański uzyskał 55. rezultat ze stratą minuty i 22 sekund. W wyścigu jadą także kolarze CCC Team. Kamil Gradek był 69. ze stratą minuty i 29 sekund, a Łukasz Owsian 129. ze stratą 2 minut i 4 sekund.