Lotto Ekstraklasa: Cracovia z kompletem punktów

• Data publikacji: 11.05.2019, 22:22

Cracovia pokonała u siebie Lech Poznań 1:0 i tym samym wskakuje na piąte miejsce w tabeli. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Michal Siplak już w 6. minucie.

Cracovia doskonale rozpoczęła mecz, bo już w 6. minucie wyszła na prowadzenie. Na dośrodkowaną piłkę w pole karne nabiegł MIchal Siplak i mocnym strzałem skierował ją do bramki. Kolejne minuty to walka w środku boiska. Lechitom brakowało klarownych sytuacji. W 19. minucie goście przeprowadzili całkiem ładną dla oka akcję, ale źle wykańczał ją Filip Marchwiński. Szybko strzelony gol ustawił Cracovię w świetnym położeniu. Gospodarze cofnęli się i głównie utrudniali życie przeciwnikom w środku pola, gdzie piłka najczęściej przebywała. Do końca pierwszej połowy nic się już nie wydarzyło. Pasy prowadziły i nic nie zapowiadało jakiekolwiek zmiany.

Druga połowa to bezradność Lecha i nieśmiałe ataki Cracovii. W 48. minucie Mateusz Wdowiak popisał się indywidualną akcją i oddał nawet strzał, ale Jasmin Burić sparował piłkę. Poznaniacy jednak powinni atakować, a mimo to byli po prostu mierni z piłką przy nodze. Cracovia zaś nie zamierzała się narażać i wolała dowieźć to minimalne prowadzenie do końca. Tak się stało i tym samym Pasy odnoszą kolejne zwycięstwo. Drużyna z Grodu Kraka zyskuje komplet punktów, który będzie bardzo ważny w kontekście walki o europejskie puchary.

Cracovia - Lech Poznań 1:0 (1:0)

Bramki: 6' Michal Siplak

Cracovia: Pesković - Siplak, Datković, Helik, Rapa - Gol, Wdowiak (86' Hernandez), Dimun, Dąbrowski (86' Diego), Hanca - Piszczek (46' Cabrera)

Lech: Burić - Gumny, Goutas, Vujadinović, Kostewycz - Klups (60' Makuszewski), Gajos, Trałka, Jóźwiak - Marchwiński, Jevtić (70' Gytkjaer)

Kartki: 39' Piszczek, 90+1' Hanca

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)