Japonia przegrywa z Ghaną

• Data publikacji: 30.05.2018, 14:26

W towarzyskim spotkaniu rozgrywanym w Jokohamie  Japonia przegrała z Ghaną 0:2.

Japończycy zaczęli spotkanie dość odważnie. Często atakowali lewą stroną, z wykorzystaniem Nagatomo. W 5. minucie stworzyli sobie w ten sposób pierwszą bramkową okazję, ale strzał Osako był zbyt lekki i bez trudu obronił go Ofori.

W 8. minucie zawodnicy z Afryki wywalczyli rzut wolny z okolic pola karnego. Do piłki podszedł Thomas Partey i mocnym strzałem w krótki róg pokonał Kawashimę.

Japończycy się nie załamywali i dalej szukali swoich szans pod polem karnym rywala. Często dochodzili do sytuacji bramkowych, ale brakowało wykończenia. Ponownie próbował Osako, ale jego strzał został zblokowany przez defensorów Ghany, potem uderzał Usami, ale piłka po jego uderzeniu dość znacznie minęła bramkę strzeżoną przez Oforiego.

Podopieczni Akiry Nishino najgroźniejsi byli po stałych fragmentach, wykonywanych przez Keisuke Hondę, ale i one nie przyniosły Samurajom gola i do przerwy Ghana prowadziła 1:0.

Po przerwie gospodarze znów rzucili się do ataków. Znów kilkukrotnie byli blisko zdobycia gola, ale brakowało albo ostatniego podania, albo po prostu skuteczności. W 49 minucie w niezrozumiały sposób Kawashima sfaulował rywala i Ghana prowadziła już 2:0 po golu z 11. metrów Boatenga.

Japończycy nadal naciskali, nawet zamykali Ghanę w jej polu karnym, ale nie przyniosło to bramki i mecz zakończył się porażką niebieskich samurajów.

Japonia 0:2 Ghana

9'Partey, 51' Boateng

W innych meczach towarzyskich Argentyna pokonała Haiti, Panama zremisowała z Irlandią Północną, a Peru pokonało Szkocję.

Argentyna 4:0 Haiti
17',58',66' Messi, 69' Aguero

Panama 0-0 Irlandia Północna

Peru 2:0 Szkocja

37' Cueva, 47' Farfan