NHL: Sharks wygrali z Blues

• Data publikacji: 12.05.2019, 11:20

W pierwszym meczu finałowym Konferencji Wschodniej San Jose Sharks wygrali 6-3 z St. Louis Blues.

Rywalizacja finałowa pomiędzy tymi drużynami rozpoczyna się dwoma meczami w San Jose. Dziś w nocy został rozegrany ten pierwszy, w którym lepsi okazali się gospodarze wygrywając 6:3. Świetny mecz rozegrali Timo Meier oraz Logan Couture. Każdy z nich zdobył dwie bramki i asystę. Po pierwszej tercji gospodarze prowadzili 2:1, ale mieli tyle okazji, że mogli strzelić znacznie więcej goli. Druga część meczu również należała do Sharks. Dwie piękne bramki Meiera oraz jedna Labanca powiększyły przewagę gospodarzy.

Przed trzecią tercją Blues przegrywali już 5:2. W połowie tej części gry zdobyli bramkę na 5:3 i walczyli do samego końca. Pod koniec wycofali bramkarza i gdy Sharks przejęli krążek, to od razu padł gol na tak zwanego "pustaka". Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:3 dla gospodarzy, dzięki czemu zostały im już tylko 3 pojedynki do wygrania, aby znaleźć się w wielkim finale Pucharu Stanleya.

San Jose Sharks 6:3 St. Louis Blues (1-0*)