Piłka ręczna - PP: PGE Vive po raz 11!

• Data publikacji: 12.05.2019, 14:45

PGE Vive Kielce, po raz 11-ty z rzędu, zdobyło Puchar Polski w piłce ręcznej. W poznańskim finale pokonali oni Orlen Wisłę Płock - 26:25.

Pierwsza połowa była niezmiernie wyrównana. Od początku świetnie spisywał się Vladimir Cupara, który w pierwszych kilku akcjach wybronił rzuty płocczan. Oba zespoły grały bardzo twardo w obronie, przez co do przerwy rzuciły łącznie 11 bramek. Bardzo długo utrzymywała się minimalna przewaga kielczan 8:7, jednak podopieczni trenera Sabate odrobili straty dzięki szybkim rzutom na pustą bramkę Cupary. Dało im to komfort wyniku 11:9, z którym zeszli na przerwę. Mogli go jeszcze podwyższyć, jednak rzut Michała Daszka został obroniony przez bramkarza Vive.

Po przerwie płocczanie uzyskali szybko trzy-bramkowe prowadzenie (12:9), jednak półfinaliści obecnej edycji Ligi Mistrzów wzięli się do odrabiania strat. W bramce świetnie spisywał się zarówno Morawski, jak i Cupara, ale to interwencje tego drugiego były punktem zwrotnym i napędziły jego zespół. Po kilku akcjach i dobitce Karaleka, był już remis - po 12 i walka rozgorzała na dobre. W 39. minucie Vive powróciło na prowadzenie po trafieniu Mateusza Jachlewskiego. Również jego gol dał prowadzenie PGE - 19:17. Sytuacja na parkiecie zmieniała się jak w kalejdoskopie. Wiślacy zdołali odrobić straty, a w 55. minucie wyjść na kolejne prowadzenie, tym razem - 24:22. Chwilę później kielczanie wykorzystali grę w przewadze i znów było po równo - 24:24. W ostatnich sekundach Morawski wybronił cudem strzał kielczan, ale była obrona w polu i sędzia wskazał na linię siódmego metra. Do piłki podszedł bezbłędny dziś Aguinagalde i nie pomylił się, pewnym rzutem pokonując Wicharego - 26:25. Trener płocczan wziął jeszcze czas, ale uderzenie Racotei kapitalnie odbił Cupara i po chwili utonął w objęciach swoich kibiców, będących za jego bramką.