Lotto Ekstraklasa: Legia zremisowała z Pogonią i straciła pozycję lidera!

• Data publikacji: 12.05.2019, 17:28

Legia Warszawa walczyła u siebie o powrót na pozycję lidera tabeli Lotto Ekstraklasy. Niestety, po remisie z Pogonią Szczecin, stołeczni spadli na drugie miejsce, co dało pozycję lidera gliwiczanom.

Zamiast gonić Piasta, to goście ze Szczecina zafundowali Legii zimny prysznic na samym początku meczu. W 4. minucie, prowadzenie "Portowcom", dał Zvonimir Kozulj, uderzając piłkę bezpośrednio z rzutu wolnego. Podrażnieni gospodarze ruszyli do odrabiania strat, ale szczecinianie byli dobrze zorganizowani w defensywie. To właśnie oni przeprowadzili kolejną, groźną akcję w 31. minucie gry. Santeri Hostikka dograł piłkę na piąty metr, a głową chciał zaskoczyć bramkarza Legii Michał Żyro. Cierzniakowi udało się jednak na raty wybronić tę próbę byłego legionisty. Siedem minut później, przed kolejną okazją stanął Żyro, ale przegrał w sytuacji sam na sam z bramkarzem, trafiając prosto w niego. W końcówce bliski szczęścia był Luis Rocha, ale po jego nożycach, piłka poszybowała ponad poprzeczką bramki Pogoni.

Od 46. minuty, na placu gry pojawił się Jarosław Niezgoda, który zmienił Andre Martinsa. To właśnie młody napastnik Legii, pięć minut później, miał szansę na zdobycie gola wyrównującego, ale po podaniu Carlitosa, trafił w sam środek bramki. 180 sekund dalej było już jednak - 1:1. Tym razem Niezgoda asystował przy trafieniu Dominika Nagy. Węgier był bardzo aktywny i szukał kolejnego gola kwadrans przed końcem, ale jego strzał z granicy pola karnego, kapitalnie wybronił Jakub Bursztyn. Oba zespoły nie rezygnowały z przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. W 86. minucie, na uderzenie z daleka zdecydował się Kozulj, ale Radosław Cierzniak odbił futbolówkę na rzut rożny. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów, co oznacza, że Legia straciła prowadzenie na rzecz Piasta Gliwice.

Legia Warszawa 1:1 Pogoń Szczecin (0:1)

Bramki: Nagy (55') - Kozulj (4')

Legia: Cierzniak - Vesović, Jędrzejczyk, Remy, Rocha (76' Wieteska) - Antolić, Cafu, Medeiros (33' Nagy), Martins (46' Niezgoda), Szymański - Carlitos

Pogoń: Bursztyn -  Malec (61 Fojut), Hostikka, Stec, Matynia - Podstawski, Walukiewicz, Drygas (73' Majewski) - Żyro (65' Benyamina), Kozulj, Kowalczyk

Żółte kartki: Kowalczyk, Podstawski, Walukiewicz

Sędzia: Paweł Gil