Premier League: Liverpool wygrał i jest wicemistrzem Anglii

• Data publikacji: 12.05.2019, 17:55

Liverpool FC pokonał w ostatniej kolejce sezonu Wolverhampton Wanderers, ale City także wygrali swój mecz i to oni świętują zdobycie tytułu mistrzowskiego.

Podopieczni Jurgena Kloppa wiedząc, że sprawa mistrzostwa wciąż jest nie rozstrzygnięta, szybko zabrali się do ataków na bramkę Rui Patricio. Skuteczną akcję udało się wykonać dopiero po kwadransie gry. Trent Alexander-Arnold płasko zagrał w pole karne Wolves, a tam całość wykończył Sadio Mane, pokonując portugalskiego bramkarza "Wilków" także płaskim uderzeniem. W kolejnych minutach nadal atakowali "The Reds", ale brakowało szczęścia. Najbliżej był Andrew Robertson, kiedy mocno huknął z dystansu, jednak dobrze między słupkami spisał się Rui Patricio. Tuż przed przerwą zrobiło się bardzo groźnie pod bramką Alissona, gdy Diogo Jota trafił w poprzeczkę. Był to jedyny strzał w tej części meczu podopiecznych Santo Espirito.

Po zmianie stron gospodarze nie zwolnili tempa i cały czas szukali okazji do podwyższenia wyniku. Swoje szanse mieli Alexander-Arnold i Origi, lecz po ich strzałach, piłka mijała bramkę Wolves. W 69. minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Jota, ale przegrał w pojedynku sam na sam z Alissonem, który rzucił mu się pod nogi i przechwycił futbolówkę. W odpowiedzi na bramkę huknął Georginio Wijnaldum, ale pomylił się, posyłając piłkę tuż nad poprzeczką. Udało się miejscowym strzelić drugą bramkę w 82. minucie. Znów na listę strzelców wpisał się Mane, wykorzystując podanie Alexandra-Arnolda. Ostatecznie "The Reds" wygrali - 2:0, ale mistrzostwo pojechało na Etihad Stadium.

Liverpool FC 2:0 Wolverhampton Wanderers (1:0)

Bramki: Mane (17'), (82')

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson (85' Gomez) - Henderson, Fabinho, Wijnaldum (89' Oxlade-Chamberlain) - Salah, Origi (64' Milner), Mane

Wolves: Rui Patricio - Boly, Coady, Bennett - Jonny (85' Vinagre), Joao Moutinho (84' Gibbs-White), Neves, Dendoncker, Doherty (81' Traore) - Jota, Jimenez

Żółte kartki: Bennett, Jota

Sędzia: Martin Atkinson