Tenis stołowy - Slovenia Open: Jakub Dyjas ze srebrem

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 12.05.2019, 18:00

Jakub Dyjas zdobył srebrny medal turnieju z cyklu ITTF Challenge rozgrywanego w Słowenii. W finale Polak musiał uznać wyższość grającego w polskiej Superlidze reprezentanta Chorwacji Wei Shihao.

Na początek dnia Jakub Dyjas zmierzył się w 1/2 finału z Austriakiem Danielem Habesohnem. Mecz był bardzo zacięty, a o zwycięstwach w poszczególnych setach decydowały ich końcówki. Dyjas od stanu 1:1 nie przegrał seta, wygrywając każdą z odsłon dwoma oczkami. Awans do finału przypieczętował zwycięstwem w 5. partii 15:13.

W finale na Polaka czekało jednak trudniejsze zadanie. Jego przeciwnikiem był bowiem reprezentujący Chorwację Wei Shihao. Znany z polskich aren zawodnik przez turniej przeszedł bardzo pewnie i bez większych problemów, przez co był faworytem finału. Mecz rozpoczął się od zaciętej partii, która ostatecznie padła łupem Shihao. Dyjas odpowiedział jednak wygraną 11:7. Dwoma kolejnymi setami obydwaj zawodnicy również się podzielili. Niestety później przy stole zdecydowanie lepiej prezentował się Chorwat. Stawiający pierwsze kroki na arenie międzynarodowej Shihao rozbił naszego reprezentanta w piątym i szóstym secie, oddając mu łącznie jedynie 10 punktów. Ostatecznie mecz zakończył się porażką Polaka 2:4.

1/2 finału turnieju singlistów

Jakub Dyjas (Polska) - Daniel Habesohn (Austria) 4:1 (11:8, 9:11, 11:9, 11:9, 15:13)

Finał turnieju singlistów

Jakub Dyjas (Polska) - Wei Shihao (Chorwacja) (11:13, 11:7, 4:11, 11:7, 6:11, 4:11)

Sporą dawkę emocji zapewnił finał singlistek. W nim naprzeciw siebie stanęły dwie Europejki - Ukrainka Margaryta Pesotska oraz Węgierka Georgina Pota. Górą, po siedmiosetowym pojedynku, okazała się ta druga. Mecz zwieńczyła zwycięstwem po grze na przewagi 15:13, broniąc po drodze dwie piłki meczowe.

Finał turnieju singlistek

Margaryta Pesotska (Ukraina) - Georgina Pota (Węgry) 3:4 (11:6, 6:11, 11:7, 5:11, 11:6, 9:11, 13:15)