DKB Bundesliga: zwycięstwo THW Kiel w meczu na szczycie
Photographer: Armin Kübelbeck, CC-BY-SA, Wikimedia Commons

• Data publikacji: 12.05.2019, 20:06

THW Kiel wygrał u siebie 20:18 z Flensburgiem Handewitt w meczu na szczycie Bundesligi piłkarzy ręcznych. Tym samym walka o tytuł mistrzowski będzie zacięta do samego końca.

Mecz w Kilonii był hitem 30. kolejki ligi niemieckiej piłkarzy ręcznych. W spotkaniu było dużo emocji, parad bramkarskich, ale mało bramek. Początek należał do gospodarzy. Zebry po 10 minutach prowadziły 5:2. W kolejnych pięciu minutach gry Flensburg rzucił 4 bramki z rzędu i wyszedł na prowadzenie. Dalsza część pierwszej połowy była wyrównana. Po 30 minutach był remis 11:11. Po 10 minutach drugiej odsłony meczu THW wypracowało 2 gole przewagi. Jak się okazało później to wystarczyło do zwycięstwa, bo Flensburg nie odrobił tej straty. Na dwie minuty przed końcem bramkę na 20:17 rzucił Domagoj Duvnjak. Wikingowie do końca walczyli, ale ostatecznie przegrali dwoma trafieniami. Kilka ważnych rzutów obronił Niklas Landin. Najskuteczniejsi byli Duvnjak (Kiel) i Lasse Svan (Flensburg), którzy zdobyli po 5 bramek. Zebry zrównały się punktami z Wikingami. Jednak Flensburg do końca rozgrywek musi rozegrać 4 spotkania, a Kiel o jedno mniej.

Po remisie 25:25 z Bergischer o utrzymanie spokojny może być SC DHfK Leipzig. Po 3 gole dla zespołu z Lipska rzucili Maciej Gębala i Andrzej Rojewski. Piotr Wyszomirski grał przez 40 minut w bramce TBV Lemgo w przegranym meczu z Vfl Gummersbach. Polski bramkarz obronił 40% rzutów, a Lemgo przegrało 19:25. Gummersbach walczy o utrzymanie z SG BBM Biethigheim, które niespodziewanie wygrało 29:27 z TSV Hannover-Burgdorf. Bez zmian w rywalizacji o 3. pozycję w tabeli. Rhein-Neckar Loewen pokonało piąty MT Melsungen, a SC Magdeburg okazał się lepszy od Wetzlar. Piotr Chrapkowski nie zdobył żadnej bramki.