La Liga: Barcelona pokonała Getafe, Valencia na drodze do Ligi Mistrzów

• Data publikacji: 12.05.2019, 20:30

Pewna już tytułu mistrzowskiego FC Barcelona podejmowała w meczu 37. kolejki La Liga walczące o Ligę Mistrzów Getafe CF. Piłkarze Ernesto Valverde wygrali - 2:0, a po tej porażce, Getafe spadło na piąte miejsce.

Od początku meczu, to gospodarze utrzymywali się przy piłce, ale nic konkretnego z tego nie wynikało. Groźniejsi w swoich nielicznych akacjach byli goście. W 11. minucie bliski szczęścia był Jorge Molina, ale jego strzał, nieznacznie minął prawy słupek bramki Jaspera Cillessena. Kilkanaście minut później ten sam zawodnik trafił do bramki "Blaugrany", lecz sędzia odgwizdał spalonego. Molina siał sporo zamętu pod bramką Barcelony, ale brakowało mu skuteczności. To zemściło się na piłkarzach Getafe w 39. minucie, gdy gola dla FCB zdobył Arturo Vidal. Piłka została dośrodkowana w pole karne z rzutu wolnego, ale David Soria wybił ją wprost pod nogi nabiegającego Chilijczyka, a ten wpakował ją do siatki.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Kolejne akcje kreowali Katalończycy, ale ani Messi ani Malcolm nie byli w stanie pokonać dobrze dysponowanego Davida Sorii. W samej końcówce, podopiecznych Pepe Bordalasa, dobił jeszcze Leo Messi, ustalając wynik na - 2:0. Po tej porażce, Getafe zostało wyprzedzone przez Valencię, która pokonała Alaves. O tym kto zagra w Lidze Mistrzów zadecyduje ostatnia kolejka. W grze pozostały - Valencia, Getafe i Sevilla.

FC Barcelona 2:0 Getafe CF (1:0)

Bramki: Vidal (39'), Messi (89')

Barcelona: Cillessen - Roberto, Pique, Umtiti, Alba - Vidal, Busquets, Rakitić (62' Alena) - Malcolm (78' Semedo), Messi, Coutinho (69' Ruiz)

Getafe: Soria - Olivera Miramontes, Cabrera, Dakonam, Suarez - Shibasaki (46' Portillo), Arambarri, Maksimović, Foulquier (75' Saiz) - Angel (86' Duro), Molina

Żółte kartki: Vidal - Foulquier, Olivera Miramontes, Dakonam

Sędzia: Gonzalez Gonzalez

.....

Pozostałe wyniki 37. kolejki:

Athletic Bilbao 3:1 Celta Vigo
16' (k.), 17' Raul Garcia, 40' Williams - 88' (k.) Aspas

Atletico Madryt 1:1 Sevilla CF
30' Koke - 70' Sarabia

Real Betis 2:1 SD Huesca
22', 90+9' Joaquin - 55' (k.) Juanpi

Girona CF 1:2 Levante UD
61' Stuani - 62' Morales, 86' Bardhi

CD Leganes 0:2 RCD Espanyol
35', 70' (k.) Iglesias

Real Sociedad 3:1 Real Madryt
26' Merino, 57' Zaldua, 67' Barrenetxea Muguruza - 6' Diaz

Valencia CF 3:1 Deportivo Alaves
29' Soler, 34' Mina, 68' Gameiro - 12' Navarro

Rayo Vallecano 1:2 Real Valladolid
73' Medran - 6' (k.) Unal, 80' Guardiola

Villarreal CF 1:0 SD Eibar