PGNiG Superliga kobiet: pewne zwycięstwo MKS-u Lublin

• Data publikacji: 12.05.2019, 20:05

Szczypiornistki MKS-u Lublin wygrały 34:25 z KPR Gminy Kobierzyce. Mistrzynie Polski są blisko zdobycia kolejnego tytułu.

Mecz w Lublinie był wyrównany zaledwie przez 15 minut. Potem swoje tempo narzuciły gospodynie. Już po 30 minutach lublinianki prowadziły 7 bramkami. Ostatecznie wygrały 34:25 i zrobiły kolejny krok do wywalczenia mistrzostwa. Metraco Zagłębie Lubin wygrało 28:24 z ostatnim zespołem grupy zwycięzców, Pogonią Szczecin. Zespół z Lubina ma 4 punkty straty do lidera.

UKS PCM Kościerzyna pauzowała w grupie przegranych. Tym samym jest na ostatnim miejscu bez szans na utrzymanie. W strefie spadkowej jest także Ruch Chorzów, który po zaciętym spotkaniu przegrał 28:29 z Piotrcovią. KPR Jelenia Góra niespodziewanie pokonała Koronę Kielce i jest pewna utrzymania w lidze. Na prowadzeniu w tabeli grupy przegranych jest Korona Handball Kielce.