Podsumowanie II ligi: awans dla Radomia i Grudziądza

• Data publikacji: 13.05.2019, 13:30

Radomiak Radom i Olimpia Grudziądz przypieczętowały awans na zaplecze Ekstraklasy. Z walki o promocję do pierwszej ligi wyeliminowany został Widzew, który przegrał z GKS-em Bełchatów 1:3.

W Grudziądzu doszło do prawdziwego starcia o wszystko. Zwycięzca pojedynku Olimpia - Elana zapewniał sobie awans do pierwszej ligi. Dla grudziądzan było to ostatnie spotkanie w tym sezonie, ponieważ wcześniej awansem rozegrali mecz z Widzewem. Derby Kujaw i Pomorza toczone były w spokojnym tempie. Od pierwszych minut widać było, że zawodnicy obu drużyn wiedzą, jaka jest stawka spotkania. Na gole czekaliśmy do drugiej połowy. Częściej strzelali miejscowi i to oni, po rocznym pobycie w drugiej lidze, wracają na zaplecze Ekstraklasy.

Wielką klapą zakończył się bieżący sezon dla odradzającego się Widzewa. Łodzianie przegrali w swoim ostatnim meczu z GKS-em Bełchatów 1:3 i przekreślili swoje szanse na awans. Trzeba jednak przyznać, że ekipa z Łodzi zrobiła to na własne życzenie - w ostatnich dziewiętnastu kolejkach Widzew wygrał zaledwie dwa razy!

Po trzynastu latach pobytu w drugiej lidze awans wywalczył Radomiak. Radomianie w efektowny sposób rozprawili się z Siarką Tarnobrzeg i już teraz mogą świętować promocję do pierwszej ligi. Smutno kończy się natomiast sezon dla Ruchu Chorzów. Niebiescy pozbawili się chociażby matematycznych szans na utrzymanie i na stulecie swojego istnienia rywalizować będą jedynie na szczeblu regionalnym.