Lotto Ekstraklasa: Arka z pewnym utrzymaniem

• Data publikacji: 13.05.2019, 20:06

Arka Gdynia wygrała u siebie z Wisłą Kraków 3:1 i zagwarantowała sobie utrzymanie w Lotto Ekstraklasie. Wisła natomiast ligowy byt miała zapewniony znacznie wcześniej. Dwie bramki dla gdynian strzelił Marko Vejinović.

Do spotkania na Stadionie GOSiR w Gdyni gospodarze podchodzili z ogromną chęcią zwycięstwa i już praktycznie zapewnienia sobie utrzymania w lidze. Dla gości z Krakowa sytuacja wyglądała jednak nieco inaczej, bowiem to, że nie spadną z Ekstraklasy, wiedzą już od kilku kolejek. Przedmeczowe nastawienia piłkarzy można było widać przez niemal całą pierwszą połowę. Zawodnicy Arki nacierali na bramkę rywali raz za razem, oddając pięć razy więcej strzałów niż rywale. Jednym z nich był ten z 5. minuty. Adam Deja po długim wrzucie piłki rzutu z autu Adama Marciniaka odwrócił się z futbolówką  i strzelił w okienko. Przewaga gospodarzy była nie do podważenia, ale Arkowcy dali się zaskoczyć jeszcze przed przerwą. Wtedy po rzucie rożnym głową na bramkę Steinborsa uderzył Wasilewski, golkiper gdynian interweniował, ale do piłki dopadł Maciej Śliwa i zdobył swojego pierwszego gola w Lotto Ekstraklasie. Pierwsza połowa zakończyła się więc bramkowym remisem.

Druga połowa to już całkiem inny przebieg gry. Piłkarze z Krakowa byli częściej przy piłce oraz mieli więcej celnych podań. Mimo tego skuteczna akcja Arki w 58. minucie pozwoliła na ponowne objęcie prowadzenia w tym meczu. Marciniak ponownie długim wrzutem z autu zaskoczył obronę Wisły, piłka spadła pod nogi Vejinovicia, a ten skierował ją do siatki. Kilkanaście minut później, po zamieszaniu w polu karnym gości i sugestiach piłkarzy gospodarzy, jakoby mieli oni otrzymać jedenastkę, sędzia Paweł Raczkowski po konsultacji z sędziami VAR podyktował właśnie rzut karny. Do piłki podszedł Vejinovic, który strzelając dzisiaj drugą bramkę ustalił ostatecznie wynik tego spotkania na 3:1. Po tym trafieniu nic szczególnego się nie działo i Arka w pełni zasłużenie zainkasowała komplet punktów.

Arka Gdynia 3:1 Wisła Kraków (1:1)

Bramki: Deja (5'), Vejinovic (58', 70'k) - Śliwa (40')

Arka: Steinbors - Zbozień, Danch, Helstrup, Marciniak - Deja, Verinovic, Zarandia (Marcus 89'), Nalepa (Cvijanovic 84'), Aankour (Młyński 46') - Jankowski

Wisła: Lis - Morys, Wasilewski, Klemenz, Grabowski - Plewka, Savicevic, Boguski, Drzazga (Brożek 69'), Śliwa (Wojtkowski 59') - Kolar (Balicki 87')

Żółte kartki: Zbozień (42') - Grabowski (69'), Wojtkowski (90+2'), Savicevic (90+3')

Sędzia: Paweł Raczkowski