Lotto Ekstraklasa: cenne trzy punkty Wisły Płock

• Data publikacji: 14.05.2019, 22:25

W meczu 36. kolejki Lotto Ekstraklasy, walcząca o utrzymanie w niej Wisła Płock, mierzyła się w Zabrzu z Górnikiem. "Nafciarze" wygrali - 1:0 i opuścili strefę spadkową.

Płocczanie od początku ruszyli do ataku, gdyż wiedzieli, że muszą szukać korzystnego wyniku w Zabrzu. Efekty przyszły stosunkowo szybko, bo już po siedmiu minutach. Alen Stevanović zagrał piłkę przed szesnastkę do Giorgi Merebashviliego, a Gruzin cudownym uderzeniem wprost w okienko pokonał Martina Chudego. Kolejną, doskonałą szansę w 25. minucie zmarnował Oskar Zawada, gdy trafił wprost w bramkarza, po doskonałym podaniu Dominika Furmana. Dziesięć minut potem do głosu doszli wreszcie gospodarze, a dwie świetne okazje miał Kamil Zapolnik. Najpierw, po jego strzale, z linii bramkowej wybijał piłkę Alan Uryga, zaś po chwili zabrzanin minimalnie chybił.

Po zmianie stron, do pracy zabrali się gospodarze. Swoje szanse mieli Igor Angulo, Mateusz Matras oraz Łukasz Wolsztyński. Angulo przegrał pojedynek sam na sam z Bartłomiejem Żynelem, Matras nieznacznie przestrzelił, a rezerwowy Wolsztyński był najbliżej szczęścia, bo trafił w słupek. Ostatecznie płocczanie dowieźli to skromne zwycięstwo i opuścili strefę spadkową.

Górnik Zabrze 0:1 Wisła Płock (0:1)

Bramki: Merebashvili (7')

Górnik: Chudy - Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Gryszkiewicz (64' Suarez) - Matras, Zapolnik (46' Ambrosiewicz), Gvilia, Żurkowski, Baidoo (64' Wolsztyński) - Angulo

Wisła: Żynel - Garcia, Dźwigała, Uryga, McGing (66' Stępiński) - Rasak, Furman, Merebashvili (90+1' Sielewski), Szwoch, Stevanović (67' Ricardinho) - Zawada

Żółte kartki: Gryszkiewicz, Sekulić - Garcia, Uryga

Sędzia: Łukasz Szczech