Lotto Ekstraklasa: Sosnowiec żegna się z ligą

• Data publikacji: 14.05.2019, 22:25

Pierwszy znany spadkowicz - Zagłębie Sosnowiec - przegrał z Koroną Kielce 2:4. Gole na wagę trzech punktów zdobyłli Elia Soriano i Marcin Cebula.

Zagłębie Sosnowiec dzisiaj miało okazję pożegnać się z Ekstraklasą. Spotkanie z Koroną Kielce jest bowiem ostatnim ekstraklasowym meczem na stadionie Ludowym w Sosnowcu. Zawodnicy gospodarzy jednak nie najlepiej odchodzą do 1. Ligi. Zagłębie już od 10. minuty przegrywało po golu Marcina Cebuli. Głównym aktorem tej akcji był jednak Arveladze, który świetnie przedryblował jednego z obrońców, a następnie podał do napastnika, który znajdował się na czystej pozycji. Kilka minut później mogło być już 2:0 dla Korony, lecz Elia Soriano zmarnował rzut karny. Włoch jednak zrehabilitował się 40. minucie, kiedy po dobitce pokonał Kudłę. Przed zakończeniem pierwszej połowy Zagłębie strzeliło jeszcze swojego pierwszego gola po pięknym uderzeniu Zarko Udovicicia.

Na drugą połowę trenerzy obu drużyn wprowadzili łącznie aż trzech nowych graczy. Szczególnie pomogło to Zagłębiu, które już w 56. minucie wyrównało po golu Georgija Gabedavy. Gruzin wykorzystał dośrodkowanie Udovicicia i wbił piłkę do siatki. Gdy mecz powoli chylił się ku końcowi, na prowadzenie ponownie wyszli gracze Korony Kielce. Tym razem Elię Soriano na czystą pozycję wyprowadził Kovacević, a Włoch strzałem po krótkim słupku skompletował dublet dzisiejszego wieczoru. Wynik ustalił Marcin Cebula w doliczonym czasie gry. Tym samym Zagłębie żegna się z Ekstraklasą porażką, a Korona zapewnia sobie 10. miejsce w lidze.

Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce 2:4 (1:2)

Bramki: 45' Udovicić, 56' Gabedava - 10', 90+3' Cebula, 40', 77' Soriano

Zagłębie: Kudła - Radkowski (O. Nowak), Milewski, Janicki (46' Nawotka), Mygas - Gabedava, Rydnak, Mraź, Pietrzak (46' T. Nowak) - Pawłowski, Udovicić

Korona: Miśkiewicz - Skrzecz (46' Pietrak), Gardawski, Gnjatić (68' Kovacević), Tamm - Żubrowski, Pierzchała, Kosakiewicz, Soriano - Cebula, Arveladze (63' Pućko)

Kartki: 14' Mraź, 85' Mygas - 28' Cebula, 59' Petrak

Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin)