Lotto Ekstraklasa: Jevtić bohaterem Lecha

• Data publikacji: 15.05.2019, 22:31

Lech Poznań pokonał Lechię Gdańsk 2:1. Gola na wagę trzech punktów zdobył Darko Jevtić w doliczonym czasie gry.

Pierwszą dobrą okazję w spotkaniu zmarnował Christian Gytkjaer, który w 5. minucie główkował wysoko ponad poprzeczką. Kilka minut później Duńczyk miał po raz kolejny piłkę na głowie i znowu w dogodnej sytuacji uderzył niecelnie. W 36. minucie wynik meczu mógł zmienić Darko Jevtić, ale piłka po jego strzale przeleciała tylko nad poprzeczką. Trzeba przyznać, że zawodnicy Lecha mieli dzisiaj skłonność do posyłania futbolówki w trybuny, przez co w pierwszej połowie nie obejrzeliśmy ani jednego gola. Lechia mimo, że znacznie częściej była przy piłce, to nie mogła tego przekuć w sytuacje bramkowe.

Początek drugiej połowy również należał do gospodarzy. W 58. dobrą okazję do zmiany wyniku miał 18-letni Mateusz Skrzypczak, jednak jego strzał na raty obronił Alomerović. Minutę później jednak LEch dopiął swego. Kamil Jóźwiak zagrał z boku pola karnego do niepilnowanego Piotra Tomasika, piłka odbiła się jeszcze od Błażeja Augustyna i ostatecznie trafiła do bramki. Gol został zaliczony jako samobójcze trafienie obrońcy Lechii. Gospodarze jednak nie mogli cieszyć się zbyt długo z prowadzenia, bowiem w 71. minucie Michał Mak oddał piękny strzał z woleja i pokonał Buricia. Gdy wydawało się, że do końca meczu nic się już nie wydarzy, Lech przeprowadził w doliczonym czasie gry świetną akcję, w której główne role odegrali Kołodziej i Jevtić. Ten pierwszy posłał prostopadłe podanie w pole karne, a Szwajcar tylko podciął piłkę nad bramkarzem, czym ustalił wynik spotkania na 2:1.

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 2:1 (0:0)

Bramki: 59' Augustyn (sam.), 90+3' Jevtić - 71' Mak M.

Lech: Burić - TOmasik, Vujadinović, Janicki, Gumny - Trałka, Skrzypczak (84' Marchwiński), Jóźwiak, Jevtić, Wasielewski (69' Klups) - Gytkjaer (62' Kołodziej)

Lechia: Alomerović - Nunes, Nalepa, Augustyn, Mladenović - Makowski, Łukasik, Lipski (66' Sopocko) - M. Mak (81'' Vitoria), Paixao, Żukowski (57' Haraslin)

Kartki: 71' Burić, 74' Skrzypczak - 68' Sopocko, 81' M. Mak, 90+5' Haraslin

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń)