Puchar Włoch: Lazio triumfuje na Stadio Olimpico!

• Data publikacji: 15.05.2019, 22:40

Arkadiusz Reca z pewnością nie będzie miło wspominać deszczowego wieczoru w Rzymie. Na stadionie Stadio Olimpico jego Atalanta Bergamo uległa 0:2 miejscowemu Lazio w finale Pucharu Włoch i wraca do domu z niczym. Rzymianie zdobyli swoje siódme trofeum Coppa Italia w historii.

Pierwsze minuty meczu zapowiadały ciekawe widowisko, gdyż obie drużyny postawiły na ofensywny futbol i płynnie przechodziło z obrony do ataku. Tempo gry jednak nijak przekładało się na sytuacje, bo groźnych akcji, a tym bardziej strzałów na bramkę oglądaliśmy jak na lekarstwo. Prawdziwie zakotłowało się dopiero w 23. minucie w polu karnym Lazio. Po rzucie wolnym dla Atalanty i strzale Alberto piłka uderzyła w prawy słupek, zawodnicy z Bergamo kilkakrotnie próbowali pokonać Strakoshę, ale bezskutecznie i ostatecznie albański bramkarz zaczął od wybicia futbolówki z tzw. piątki. Po tym chwilowym zrywie znowu oglądaliśmy rozczarowujące spotkanie. Niby czuć było napięcie oraz emocje związane z rozgrywanym finałem, lecz jednocześnie było w tym wszystkim mało "piłki w piłce". Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, który nie satysfakcjonował żadnej ze stron.

Druga część spotkania niewiele zmieniła w poczynaniach obu zespołów. Nadal można było obserwować żywe tempo rozgrywania piłki, jednak brakowało konkretów. Te mogły nadejść w 77. minucie. Alejandro Gomez zakręcił obrońcą w polu karnym Lazio, ale jego uderzenie wylądowało na spojeniu słupka z poprzeczką. Gdy kibice powoli zaczynali przygotowywać się do dogrywki, Lazio zrobiło coś, co przesądziło o losach meczu. W 83. minucie Lucas Leiva wrzucał piłkę z narożnika, chwilę wcześniej wprowadzony na murawę Sergej Milinković-Savić uprzedził obrońcę i strzałem głową skierował futbolówkę do siatki Atalanty.

Nieco oszołomieni stratą gola piłkarze z Bergamo ruszyli do ataków, ale nie udało im się wyrównać stanu rywalizacji. Co więcej, już w doliczonym czasie gry Joaquin Correa wyprowadził zabójczą, solową kontrę, którą zakończył celnym strzałem i podwyższył wynik spotkania na 2:0.

Arkadiusz Reca (Atalanta) spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Atalanta Bergamo - Lazio Rzym 0:2 (0:0)

Bramki: Milinković-Savić (82'), Correa (90')

Atalanta: Gollini – Palomino, Djimsiti, Masiello – Hateboer, Freuler, de Roon (86' Pasalić), Castagne (85' Mejiers) – Gomez – Iličič, Zapata (85' Barrow).

Kartki: Masiello, Zapata, Gomez –  Bastos, Lulič, Leiva, Marusić

Sędzia: Luca Banti