NHL: Karlsson zapewnia zwycięstwo Sharks

• Data publikacji: 16.05.2019, 08:37

San Jose Sharks wygrali po dogrywce z St. Louis Blues 5:4. Rekiny tym samym odniosły bardzo ważne zwycięstwo, dające im prowadzenie w serii.

Spotkanie świetnie rozpoczęli goście, którzy w 14. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Erika Karlssona. Szwed uderzył z całkiem sporego dystansu idealnie w okienko bramki. Kilka minut później było już 2:0 dla Sharks, tym razem gola zdobył 39-letni Joe Thornton. Kanadyjczyk dobił odbity krążek tuż przed bramkarzem.

Druga tercja należała w pełni do St. Louis Blues. Gospodarze już w 22. minucie zaczęli odrabiać straty, a autorem gola był Alexander Steen. Blues nie cieszyli się jednak długo, bo już po 18 sekundach drugą bramkę w spotkaniu strzelił Joe Thornton i tym samym Sharks po raz kolejny prowadzili dwoma trafieniami. Gospodarze nie zamierzali się jednak poddawać i w 25. minucie Vladimir Tarasenko pięknym strzałem pod poprzeczkę sfinalizował kontratak swojej drużyny. Zawodnicy z St. Louis w końcu dopięli swego i w 37. minucie wyrównali za sprawą Davida Perrona. Kanadyjczyk dobił rywali dwie minuty później, dzięki czemu St. Louis Blues wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Warto dodać, że drugi gol Perrona to pierwsze w tym meczu trafienie w przewadze. To co wyróżniło ten mecz, to praktycznie brak indywidualnych kar.

W trzeciej tercji mecz był bardzo wyrównany, żadna z drużyn nie potrafiła wcisnąć krążka do siatki. San Jose Sharks jednak potrzebowali choć jednego gola, by przedłużyć swoje nadzieje na zwycięstwo. Marzenia gości spełniły się w 59. minucie, kiedy to do siatki trafił Logan Couture. Mieliśmy zatem dogrywkę. Tę zakończył ten co rozpoczął dzisiejsze strzelanie, czyli Erik Karlsson. Sharks tym samym prowadzą w serii 2:1.

St. Louis Blues - San Jose Sharks 4:5 (0:2; 4:1; 0:1; 0:1) - stan rywalizacji 1:2