DKB Bundesliga: wygrane zespołów z Polakami w składzie

• Data publikacji: 16.05.2019, 22:30

W 31. kolejce niemieckich rozgrywek doszło do kilku zaskakujących rozstrzygnięć. W jednym z nich brała udział drużyna, w której składzie gra Maciej Gębala.

Zespół Lipska pojechał do Minden, by zmierzyć się z miejscowymi. Te ekipy dzieliły cztery punkty przewagi na korzyść gospodarzy, a więc pojedynek zapowiadał się ciekawie, choć to właśnie TSV było faworytem. Spotkanie na początku było dosyć wyrównane, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Lepiej w obronie radzili sobie zawodnicy z Minden, którzy szybko wykorzystali błędy gości (10:6). Ich przewaga utrzymywała się do końca pierwszej części spotkania (16:12). Wydawało się, że będą oni w stanie kontrolować przebieg spotkania. Stało się inaczej. Lipsk nie zamierzał się łatwo poddawać i ruszył do odrabiania strat. Dużo zasługi miał w tym Maciej Gębala, który zdobył dla swojego zespołu siedem cennych bramek. Skuteczności nie zabrakło również Andrzejowi Rojewskiem oraz Phillipowi Webberowi. Dzięki świetnej grze od 40. minuty starcia, Lipsk mógł cieszyć się z dwóch punktów w tabeli po wygranej 26:24.

Ciekawy pojedynek miał miejsce w Lemgo, gdzie przyjechała drużyna Piotra Chrapkowskiego. Magdeburg był zdecydowanym faworytem meczu, jednak jak się okazało, zwycięstwo nie przyszło im łatwo. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Dopiero na kilka minut przed gwizdkiem sędziego, to goście uzyskali prowadzenie 12:10. Takim wynikiem skończyła się zresztą ta część pojedynku. Po przerwie Lemgo odrobiło straty i wyszło na jednobramkowe prowadzenie (16:15). Dużą rolę odegrał Dominik Ebner, który trafiał do bramki rywali raz po raz. Na trzy minuty przed końcem, goście zdołali powstrzymać akcję gospodarzy i przejąć piłkę, co dało im przewagę, której nie wypuścili już z rąk (23:22).