NHL: Boston Bruins w finale Pucharu Stanleya

• Data publikacji: 17.05.2019, 11:51

Poznaliśmy pierwszego finalistę NHL. Są nimi Boston Bruins, którzy pokonali Carolinę Hurricanes 4:0 w serii.

Zakończyła się nam rywalizacja w Konferencji Wschodniej. Boston Bruins pokonali w czwartym meczu 4:0 Carolinę Hurricanes i tym samym zrobili tzw. "sweepa" czyli nie przegrali z Huraganami ani jednego meczu w serii. Dzięki temu ekipa z Bostonu zagra w finale Pucharu Stanleya po raz pierwszy od sezonu 2012/13. Ponadto Bruins po ośmiu latach mogą ponownie zostać mistrzami najlepszej ligi świata.

Pierwsze gole dzisiejszej nocy padły dopiero w drugiej tercji. Goście z Bostonu wykorzystali dwukrotnie grę w przewadze. Najpierw w 25. minucie do siatki trafił David Pastrnak. Czech rozpoczął, a na końcu sfinalizował piekielnie szybko rozegraną kontrę. Druga bramka padła w 39 minucie, kiedy to Patrice Bergeron rozegrał dwójkową akcję z Pastrnakiem i wbił krążek do siatki z bliskiej odległości. Akcja mogła robić wrażenie, bo ten duet kompletnie rozbił defensywę rywali.

W trzeciej tercji Carolina Hurricanes atakowali częściej niż przeciwnicy, starali się gonić wynik, ale jedynie musieli wyciągać krążek z własnej siatki. Najpierw w 51. minucie ponownie rozbił ich duet Pastrnak i Bergeron. Ten drugi otrzymał podanie i musiał trafić jedynie do pustej bramki. W 58. minucie wynik spotkania na 4:0 ustalił Brad Marchand. Kanadyjczyk nie miał trudnego zadania, bowiem gospodarze zdecydowali się na grę bez bramkarza. Warto dodać, że wszystkie bramki dla Bruins zdobyli gracze ich pierwszej piątki. Pastrnak i Bergeron ponadto mieli po trzy punkty w klasyfikacji kanadyjskiej i byli swoistymi bohaterami tego meczu.

Carolina Hurricanes - Boston Bruins 0:4 (0:0; 0:2; 0:2) - stan rywalizacji 0:4