PGNiG Superliga: bardzo ważne zwycięstwo Stali Mielec w Gdyni

• Data publikacji: 17.05.2019, 15:30

Ósma kolejka drużyn walczących o utrzymanie w PGNiG Superlidze dobiegła końca. Arcyważne zwycięstwo odnieśli szczypiorniści Stali Mielec, którzy wciąż mają jeszcze nadzieje na utrzymanie.

Arka Gdynia 30:41 Stal Mielec

To spotkanie było meczem o ogromnej wadze, zwłaszcza dla gości z Mielca, którzy musieli wygrać by pozostać jeszcze w grze. Wygrali i to w wielkim stylu, rzucając ponad 40 bramek, co jest nie lada wyczynem. Podopieczni Marcina Basiaka zagrali w Gdyni wręcz wzorowo. Wychodziło im wszystko - od szybkich kontr, poprzez szczelną defensywę, po udane i skuteczne rozgrywanie ataku pozycyjnego. Od samego początku goście narzucili twarde warunki, a szybkie bramki rzucali - Paweł Wilk, Piotr Krępa oraz Hubert Kornecki. Po dwunastu minutach było - 8:3 dla mielczan, zaś pierwsza połowa zakończyła się ich wysokim prowadzeniem - 21:11. Po zmianie stron "Arkowcy" próbowali nawiązać walkę, zbliżyli się nawet na sześć trafień - 33:27, ale Stal natychmiast odpowiadała i nie dała sobie już wydrzeć tego zwycięstwa. Ostatecznie przyjezdni wygrali - 41:30, zachowując tym samym cień szansy na pozostanie w elicie.