Puchar Anglii: Manchester City zdeklasował Watford w finale

• Data publikacji: 18.05.2019, 19:59

Manchester City kończy sezon w imponującym stylu. Obywatele wygrali 6:0 z Watfordem w finale Pucharu Anglii i tym samym kompletują krajowy tryplet - mistrzostwo kraju, Puchar Ligi i Puchar Anglii. Hat-tricka zdobył dzisiaj Raheem Sterling.

Piłkarze Pepa Guardioli od początku przycisnęli Watford i tylko kwestią czasu były zbliżające się gole. W 26. minucie worek z bramkami rozwiązał David Silva, który bez przyjęcia uderzył z powietrza piłkę i trafił do siatki. W 38. minucie prowadzenie podwyższył Raheem Sterling, na którego może być zły Gabriel Jesus. Piłka bowiem po strzale Brazylijczyka była już niemal w bramce, a Anglik i tak samodzielnie ją wbił do siatki.

Druga połowa to już kompletne zniszczenie Watfordu w wykonaniu Manchesteru City. Mistrzowie Anglii od wznowienia meczu rzucili się na rywali, a w 48. minucie piłkę do siatki skierował Gabriel Jesus. Sędzia jednak anulował trafienie, bo dostrzegł, że napastnik był na pozycji spalonej. Obywatele jednak konsekwentnie atakowali bramkę Heurelho Gomesa i w 61. minucie do notesu sędziego wpisał się Kevin De Bruyne, który wykończył zabójczą kontrę swojego zespołu, ale najpierw położył bramkarza na ziemi i wbił piłkę do niemal pustej bramki. Chwilę później było już 4:0. Watford kompletnie odpuścił obronę, co od razu wykorzystał Gabriel Jesus. Brazylijczyk pędził na bramkę rywala dobre kilkadziesiąt metrów i w sytuacji sam na sam pokonał Gomesa. Rywali w ostatnich 10 minutach dobijał Raheem Sterling. Anglik swojego drugiego gola zdobył w 81. minucie wykorzystując podanie Bernardo Silvy. Chwilę później były gracz Liverpoolu skompletował hat-tricka, tym razem dobijając swój strzał, który najpierw odbił się od słupka. Tym samym 24-latek ustalił wynik spotkania i został pierwszym zdobywcą hat-tricka w finale FA Cup od 1955 roku. Manchester City zmiótł dzisiaj z powierzchni ziemi Watford i dzięki temu skompletował krajowy tryplet. Jest to pierwszy taki przypadek w historii angielskiej piłki!

Manchester City - Watford 6:0 (2:0)

Bramki: 26' D. Silva, 38', 81', 87' Sterling, 61' De Bruyne, 68' Jesus

Manchester City: Ederson - Zinczenko, Laporte, Kompany, Walker - D. Silva (79' Stones), Guendogan (73' Sane), B. Silva - Sterling, Jesus, Mahrez (55' De Bruyne)

Watford: Gomes - Kiko, Mariappa, Cathcart, Holebas - Capoue, Doucoure, Pereyra (66' Success), Hughes (73' Cleverley), Deulofeu (66' Gray), Deeney

Kartki: 60' D. Silva - 22' Doucoure, 80' Kiko