NBA: Warriors na autostradzie do awansu

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 19.05.2019, 11:28

Trzecie zwycięstwo Golden State Warriors nad Portland Trail Blazers stało się tej nocy faktem. Wynik 99:110 dla przyjezdnych oznacza, że w serii jest już 3:0 dla obrońców tytułu, których od kolejnego z rzędu finału ligi dzieli zaledwie krok.

Po raz kolejny drużynie z Portland wystarczyło sił by sprzeciwić się Warriors jedynie w pierwszej połowie. Do przerwy prowadziła nawet ponad 10 punktami, jednak później inicjatywa należała już tylko do Wojowników. Doskonała gra w trzeciej kwarcie i odwrócenie losów meczu stało się faktem. Czwarta część gry była już tylko formalnością, podczas której GSW robili to, co wychodziło im w trakcie sezonu najlepiej, czyli kontrolowali wartościowy wynik.

Kolejny znakomity mecz w serii rozegrał Stephen Curry. Ponad 35 punktów rzucone przez Amerykanina było zdecydowanie najlepszym wynikiem na parkiecie. Do trzeciego triumfu nad Blazers znacząco przyczynił się również Draymond Green, który z każdym kolejnym meczem prezentuje się coraz lepiej. Tym razem na jego koncie obok 20 punktów pojawiło się 13 zbiórek i 12 asyst.

Wariorrs oprócz doskonałej ofensywy prezentowali się też z dobrej strony w defensywie. Pozwolili Trail Blazers na jedynie 40 procentową skuteczność z gry, co skutkowało stosunkowo niskim wynikiem po stronie gospodarzy. Szczególne problemu z obroną Warriors miał Damian Lillard. Tylko 19 oczek w wykonaniu lidera Blazers, to coś do czego nie są przyzwyczajeni kibice ekipy z Oregonu.

Seria wciąż może zakończyć się w jedynie czterech mecz. Zapobiec temu będą starali się jednak koszykarze z Portland, którzy ponowni podejmą aktualnych mistrzów ligi w nocy z poniedziałku na wtorek czasu polskiego.

Portland Trail Blazers - Golden State Warriors 99:110 (29:27, 37:26, 13:29, 20:28)