La Liga: Real Madryt przegrywa na zakończenie sezonu

• Data publikacji: 19.05.2019, 13:58

Real Madryt przegrał na zakończenie sezonu z Realem Betis 0:2 na własnym stadionie. Gole dla przyjezdnych zdobyli Loren Moron i Jese Rodriguez.

Real Madryt w ostatnim meczu sezonu już o nic nie walczył - dzisiejszy wynik nie wpłynąłby na ich pozycję w tabeli. Królewscy tym samym zakończyli sezon na trzecim miejscu - za Barceloną i Atletico Madryt. Real Betis z kolei dzięki wygranej w Madrycie awansował o jedną lokatę i zajął ostatecznie 10. miejsce w La Liga.

Podczas spotkania długo czekaliśmy na gole, ale w pierwszej połowie nie można było narzekać na brak akcji podbramkowych. W 28. minucie Marc Bartra oddał zaskakująco dobry strzał z półdystansu, który zmierzał w górną część bramki, ale Keylor Navas wykonał świetną paradę. Kilka chwil później to gospodarze nie mieli szczęścia, bo piłka po strzale Karima Benzemy zatrzymała się tylko na słupku. Do przerwy pozostał bezbramkowy remis.

W drugiej połowie pierwszą dobrą okazję do zdobycia gola miał Junior Vinicius, który w 57. minucie dał popis swoich indywidualnych umiejętności, oddał obiecujący strzał, ale jego próbę udaremnił Pau Lopez, który powstrzymał uderzenie. W 61. minucie w końcu doczekaliśmy się momentu, w którym piłka zatrzepotała w siatce. Autorem trafienia został Loren. Gola jednak by nie było, gdyby nie świetna postawa Guardado, który najpierw wyszedł bardzo dobrze na pozycję, a potem podał wzdłuż bramki do swojego kolegi z zespołu, dzięki czemu ten musiał tylko wbić piłkę do siatki. W 75. minucie było już 2:0 dla Realu Betis. Tym razem na listę strzelców wpisał się Jese, który zameldował się na boisku parę minut wcześniej. Były gracz Realu Madryt otrzymał dobre podanie w polu karnym i mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Keylora Navasa. Hiszpan jednak z szacunku do swojego byłego klubu, nie okazywał radości po strzeleniu gola. Do końca wynik już nie uległ zmianie i tym samym Real Madryt kończy sezon porażką.

Real Madryt - Real Betis 0:2 (0:0)

Bramki: 61' Loren, 75' Jese

Real M.: Navas - Marcelo, Nacho, Varane, Carvajal - Valverde (69' Isco), Llorente, Modrić - Jr. Vinicius, Benzema (77' Lucas), Diaz (60' Asensio)

Real B.: Lopez - Mandi, Bartra, Feddal - Carvalho (90+1' Sidnei), Guerrero, Kaptoum (68' Jese), Guardado, Junior - Lo Celso, Loren (74' Tello)

Kartki: 37' Llorente, 49' Valverde, 58' Carvajal, 85' Isco - 30' Kaptoum

Sędziował: A. Mallenco