PGNiG Superliga: Vive i Wisła w finale

• Data publikacji: 19.05.2019, 18:42

PGE Vive Kielce i Orlen Wisła Płock awansowały do finału PGNiG Superligi. W półfinale trudniejsze zadanie mieli kielczanie.

W Opolu Gwardia niespodziewanie wygrała 32:31 z PGE Vive Kielce. W półfinale mogło dojść do sensacji, ale opolanie musieli obronić niewielką przewagę w Kielcach. W Hali Legionów faworytami byli obrońcy tytułu mistrza Polski. Gwardia walczyła na równi z Vive jedynie przez 5 minut, do stanu 3:3. Od tego momentu kielczanie rzucili 3 bramki z rzędu - dwie Cindrić i jedną Janc. Chorwat i Słoweniec byli czołowymi zawodnikami dla Vive w tym meczu. Przewaga Vive wzrosła, a Gwardia mogła już zapomnieć o awansie. Gospodarze prowadzili już 10 trafieniami, ale do przerwy było 21:13. W drugiej połowie Vive kontrolowało przebieg meczu i wygrało 37:28.

W pierwszym meczu Orlen Wisła Płock wygrała z MMTS-em Kwidzyn różnicą 12 bramek. Spotkanie w Orlen Arenie było tylko formalnością. Gospodarze już w pierwszej połowie wypracowali sobie przewagę 5 bramek. Ostatecznie triumfowali 28:16. Tym samym w finale będziemy świadkami dwóch "świętych wojen". O brąz powalczą zespoły z Opola i Kwidzyna.

PGE Vive Kielce - Gwardia Opole 37:28 (21:13) w dwumeczu 68:60
Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 28:16 (14:9) w dwumeczu 53:31