NHL: St. Louis Blues wysoko wygrywa z San Jose Sharks

• Data publikacji: 20.05.2019, 00:49

Hokeiści z St. Louis Blues odnieśli bardzo ważne zwycięstwo na wyjeździe z San Jose Sharks. Dzięki temu Blues prowadzą w serii 3:2 i mają przyszły mecz u siebie.

Chyba nikt nie spodziewał się takiego pogromu. Hokeiści z St. Louis wygrali gładko 5:0 z San Jose Sharks i dzięki temu zyskali przewagę lodowiska w finale Konferencji Zachodniej. Worek z bramkami rozwiązał w 6. minucie Oskar Sundqvist. W drugiej tercji Blues po prostu zmiażdżyli swoich rywali o czym najdobitniej powiedzą statystyki strzałów na bramkę: 20-6 dla Blues! Dwa strzały odnalazły drogę do bramki, w tym gola z rzutu karnego zdobył Władymir Tarasenko i dzięki temu ekipa z St. Louis prowadziła już 3:0.

W trzeciej tercji obejrzeliśmy podobną dominację. Przyjezdni oddali aż 12 strzałów na bramkę więcej. Wynika to też z tego, że gospodarze łapali kary na potęgę, w ostatniej części otrzymali łącznie aż 32 minuty indywidualnych kar! Skrzętnie wykorzystywali to gracze z St. Louis. W 43. minucie gola w przewadze zdobył Jaden Schwartz. Kanadyjczyk w 57. minucie pokonał bramkarza ponownie i ustalił wynik spotkania na 5:0 dla Blues. Ponadto Schwartz skompletował hat-tricka i ma już 12 goli w tegorocznych play-offach.

San Jose Sharks - St. Louis Blues 0:5 (0:1; 0:2; 0:2) - stan rywalizacji 2:3

Schwartz 3, Sundqvist, Tarasenko (rzut karny)