Pływanie - MP: trzy minima na koniec zawodów

• Data publikacji: 20.05.2019, 09:50

Ostatni dzień pływackich Mistrzostw Polski w Olsztynie nie był już tak obfity w przepustki na zawody międzynarodowe jak te poprzednie. Tylko Aleksandra Knop, Zuzanna Herasimowicz oraz Jakub Mościcki wywalczyli awans na odpowiednio MEJ w Kazaniu i MŚJ w Budapeszcie.

Aleksandra Knop zajęła drugie miejsce na dystansie 200 metrów stylem dowolnym i z czasem - 2:17.77, wywalczyła sobie prawo startu na MEJ w Kazaniu. Zwyciężyła zaś, Kinga Paradowska - 2:16.97, a skład podium uzupełniła Paula Żukowska - 2:18.69.

Natomiast w rywalizacji grzbiecistów, na dystansie 100 metrów, Jakub Mościcki, który zajął trzecie miejsce - 55.23, uzyskał minimum na MŚJ w Budapeszcie. Szybsi w tym finale byli tylko Radosław Kawęcki - 54.46 oraz Rafał Bugdoł - 54.98. Piąta wśród pań była Zuzanna Herasimowicz - 1:02.47, co dało jej przepustkę do Kazania.