NBA: Golden State Warriors w finale ligi

• Data publikacji: 21.05.2019, 08:52

Golden State Warriors pokonali po dogrywce Portland Trail Blazers i awansowali do finału NBA. GSW wykonało tzw. "sweepa" czyli pokonało 4:0 swoich rywali.

Portland Trail Blazers grali dzisiaj o przeżycie, bowiem w poprzednich trzech meczach nie byli w stanie postawić się Golden State Warriors i mieli nóż na gardle. Blazers od samego początku ruszyło do ataku i grało bardzo ofensywną koszykówkę. Poza pierwszą kwartą, w której GSW objęło na chwilę prowadzenie, to ekipa z Portland miała przewagę nad rywalami. Nie była jednak ona na tyle duża, by mistrzowie NBA nie dali rady odrobić straty. Wrócili do meczu w czwartej kwarcie, mimo że przegrywali 11 punktami, a dzięki celnej trójce Klaya Thompsona doprowadzili do dogrywki. Ta nieobfitowała już tak w punkty, a najważniejszy rzut na zwycięstwo oddał Draymond Green, który tym samym wprowadził swoją drużynę do wielkiego finału NBA. Poza Greenem, który zagrał świetny mecz i skompletował triple-double (18pkt, 11as, 14zb), na parkiecie błyszczał Steph Curry. Rozgrywający również uzyskał triple-double, zdobywając przy tym aż 37 punktów, rozdając 11 asyst i zbierając 14 piłek. Ponadto miał 7/16 celnych rzutów za trzy. Portland Trail Blazers tym samym żegnają się z rozgrywkami w obecnym sezonie, chociaż udział w finale Konferencji Zachodniej też mogą uznać za ogromny sukces.

Portland Trail Blazers - Golden State Warriors 117:119 d. (35:36; 34:29; 26:22; 16:24; 6:8)

Stan rywalizacji: 0-4