PGNiG Superliga: remis w pierwszym starciu świętej wojny

• Data publikacji: 22.05.2019, 21:53

Ostatnia akcja meczu dała remis w pojedynku Orlenu Wisły Płock i Vive Kielce (26:26). Choć wicemistrzowie Polski prowadzili trzema bramkami po pierwszej połowie (14:11), to nie zdołali tego wykorzystać.

Gospodarze dzisiejszego starcia rozpoczęli od mocnego uderzenia - 4:0. Co prawda goście odrobili szybko te straty, jednak widać było, że to płocczanie lepiej radzili sobie na boisku. Budowali akcje zespołowo przez co byliśmy świadkami pięknych akcji. Za to Vive stawiało na bramki zdobywane indywidualnie. Tutaj szczególnie wyróżniał się Luka Cindrić, który raz po raz trafiał do bramki przeciwników. Kielczanom brakowało skuteczności - zarówno słupki, jak i poprzeczka były obijane przez półfinalistów Ligi Mistrzów. Oprócz tego świetnie spisywał się Adam Morawski, który co jakiś czas popisywał się skutecznymi interwencjami. Dzięki temu, Wisła prowadziła do przerwy 14:11.

Choć drugą połowę Vive rozpoczęło z przewaga liczebną na boisku, to nie potrafiło tego wykorzystać. Wręcz przeciwnie - stracili kolejne trafienie 11:15. Gospodarzy dopadła niemoc w ataku przez co podopieczni Talanta Dujszebajewa powoli odrabiali straty i w 42. minucie wyszli na pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie 16:15. Spory udział miał w tym starszy syn trenera - Alex, który raz po raz przedzierał się ze swoimi atakami przez obronę Nafciarzy. Choć początkowo oba zespoły grały bramka za bramkę, to Kielce wykorzystały słabości rywali i odskoczyli na trzy bramki przewagi (26:23). Trener Xavier Sabate wykorzystał wszystkie przysługujące mu przerwy, by pomóc swoim podopiecznym, co przyniosło odpowiedni skutek - w ostatniej akcji tego starcia Michał Daszek rzucił bramkę na wagę remisu 26:26. Mimo wszystko Wisła może czuć niedosyt po pierwszej części spotkania, w której zdecydowanie dominowała. Kolejne starcie już w sobotę.

Orlen Wisła Płock - PGE Vive Kielce 26:26 (14:11)