Ligue 1: AS Monaco szczęśliwie się utrzymuje

• Data publikacji: 24.05.2019, 23:13

Dobiegł końca sezon we francuskiej Ligue 1. Mistrzem został po raz kolejny zespół Paris-Saint Germain, o czym wiadomo było już od wielu kolejek.

Przed tą ostatnią kolejką wiadome było już, kto zajmie pierwsze 4 miejsca oraz ostatnią drużynę, która ma "zapewniony" bezpośredni spadek do Ligue 2. Rozegrano dzisiaj również mecz półfinałowy w barażach o Ligue 1. Zespół RC Lens pokonał po dogrywce 2:1 ESTAC Troyes i o grę we francuskiej ekstraklasie zmierzy się z ekipą Dijon FCO.

W ostatniej kolejce liczyły się jednak losy kilku drużyn. Olympique Marsylia w bezpośrednim starciu pokonała HSC Montpellier i wyprzedziła ich zajmując ostatecznie piąte miejsce. Bardziej zacięta walka była jednak pomiędzy drużynami Dijon FCO oraz SM Caen. Przed ostatnią kolejką to piłkarze z Caen był w lepszej sytuacji, a mianowicie zajmowali oni 18 miejsce, które nie skreślało ich od razu z Ligue 1. To miejsce dawało udział w barażu o utrzymanie, w którym trzeba będzie się zmierzyć z zespołem RC Lens. Po znakomitym meczu drużyny z Dijon przeciwko FC Toulouse uniknęli oni bezpośredniego spadku, zsyłając w to miejsce SM Caen.

OGC Nice 2:0 AS Monaco

Badiashile (sam.), Le Bihan (kar.)

Forma zespołu z Monako w tym sezonie jest szokująco słaba. Jeszcze rok temu walczyli oni w samej czołówce, kończąc sezon na drugim miejscu, a teraz ledwo wywalczyli utrzymanie, bo tylko 3 punkty nad strefą spadkową. Po fatalnym błędzie w pierwszej połowie, kiedy to Badiashile trafił piłkę do własnej bramki, można było tylko potwierdzić to, że w tym sezonie zespół z Monako ma ogromne szczęście i jednocześnie pecha.

W drugiej połowie gra AS Monaco wyglądała nieco lepiej, ale nadal nie byli oni zagrozić bramce gospodarzy. W 67. minucie w polu karnym gości doszło do przypadkowego faulu ich obrońcy i sędzia podyktował rzut karny. Oczywiście został wykorzystany i Nicea cieszyła się już z dwubramkowego prowadzenia. Przebieg gry, po tej bramce był nudny i słaby, jak cały sezon w wykonaniu AS Monaco. Jedyna groźna sytuacja jaką potrafili stworzyć pod bramką rywali, to rzut wolny wykonywany przez Radamela Falcao w 85. minucie. Jednak Kolumbijczyk minimalnie spudłował. Do końcowego gwizdka kibice z księstwa drżeli, bowiem w przypadku wygranej SM Caen w meczu z Bordeaux, mogli oni zagrać w barażu o utrzymanie, więc nawet spaść poziom niżej.