Serie A: Inter powalczy o Ligę Mistrzów, Empoli spada do Serie B

• Data publikacji: 26.05.2019, 22:35

Inter Mediolan pokonał w ostatniej kolejce sezonu Empoli - 2:1 i przyczynił się do spadku gości do Serie B. Natomiast piłkarze z San Siro zagrają w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

Piłkarze Empoli nadal nie mogli być przed tym meczem pewni utrzymania, dlatego też, każdy punkt był dla nich na wagę złota. Jednak, to gospodarze prezentowali się lepiej od pierwszych minut i w 11. minucie mogło być - 1:0. Na strzał z dystansu zdecydował się Ivan Perisić, ale kapitalnie spisał się Bartłomiej Drągowski, odbijając piłkę na rzut rożny. Kolejną okazję miał Stefan de Vrij, ale strzał Holendra zmierzał w sam środek bramki, gdzie już czekał na futbolówkę polski bramkarz Empoli. Goście odgryźli się solową akcją Francesco Caputo, ale również po jego uderzeniu świetnie interweniował Samir Handanović.

Kilka minut po zmianie stron Inter wyszedł na prowadzenie. Balde Keita otrzymał dokładne podanie i z granicy pola karnego cudownie huknął w lewy róg bramki. Dziesięć minut później powinno było być - 2:0, ale Mauro Icardi spudłował z jedenastu metrów. W 77. minucie Empoli doprowadziło do remisu, za sprawą Hameda Traore. Radość przyjezdnych nie trwała jednak zbyt długo, bo zaledwie sześć minut. Wtedy też kapitalną akcją popisał się Radja Nainggolan i ponownie przywrócił Interowi prowadzenie. Wynik nie uległ już zmianie, a to oznacza, że Empoli spada do Serie B.

Inter Mediolan 2:1 Empoli FC (0:0)

Bramki: Keita (51'), Nainggolan (82') - Traore (76')

Inter: Handanović - D'Ambrosio, de Vrij, Skriniar, Asamoah (46' Keita) - Vecino, Brozović, Politano, Nainggolan, Perisić (74' Dalbert) - Icardi (71' Martinez)

Empoli: Drągowski - Dell'Orco, Silvestre, Maietta (71' Ucan) - Pajac, Traore, Bennacer, Acquah (71' Brighi), Di Lorenzo - Caputo, Farias

Żółte kartki: Keita, Perisić, D'Ambrosio - Pajac

Sędzia: Luca Banti