Zwycięstwo Sandecji Nowy Sącz w meczu z Piastem Gliwice

• Data publikacji: 05.05.2018, 17:24

Sandecja Nowy Sącz w sobotnim meczu 34. kolejki Lotto Ekstraklasy zdobyła komplet punktów, dzięki czemu wciąż ma szansę na walkę o pozostanie w lidze.

W pierwszym sobotnim meczu 34. kolejki ekstraklasy Sandecja Nowy Sącz zmierzyła się z Piastem Gliwice. W najwyższej piłkarskiej klasie rozgrywkowej w Polsce rywale spotkali się po raz trzeci. Drużyna gości po ubiegłotygodniowym zwycięstwie 5:1 w meczu z Arką Gdynia, nieco oddaliła się od strefy spadkowej. Sandecja z kolei potrzebuje zwycięstw, aby móc dalej walczyć o pozostanie w lidze. Piast jednak wciąż nie był pewien swojego miejsca nad strefą spadkową, a ewentualna przegrana oznaczała walkę o życie w następnych kolejkach.

Zespół z Nowego Sącza zaskoczył Piasta agresywną grą, z którą w pierwszej połowie drużyna z Gliwic nie potrafiła sobie poradzić. Po pierwszej części meczu drużyna Kazimierza Moskala prowadziła 1:0. Prowadzenie dla Sandecji po dośrodkowaniu Trochima wywalczył Filip Piszczek, który w 28. minucie spotkania strzelił głową bramkę. Piast zaskoczony ofensywną postawą gospodarzy nie zdołał wyrównać wyniku przed przerwą.

W drugą połowę zawodnicy gości wkroczyli nieco lepiej. Bramkę wyrównującą dla Piasta po błędzie Trochima w 66. minucie strzelił Tomasz Jodłowiec. W drugiej części spotkania rywale starali się wywalczyć zwycięską bramkę, jednak zawodnikom zabrakło skuteczności w grze ofensywnej. Przełamanie nastąpiło dopiero w 90. minucie, kiedy Wojciech Trochim strzelił bramkę na 2:1, a Sandecja objęła prowadzenie. Kilka minut wcześniej Sasa Zivec zmarnował szansę na strzelenie drugiego gola dla Piasta, co prawdopodobnie zaważyło na stracie punktów gości.

Mecz zakończył się zwycięstwem 2:1 dla Sandecji Nowy Sącz, która wciąż ma szansę na utrzymanie się w lidze.

W następnej kolejce Sandecja zmierzy się z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza, a Piast gościć będzie na stadionie w Gliwicach Lechię Gdańsk. Drużyna z Gdańska po przegranej z Termalicą zbliżyła się do strefy spadkowej, dzięki czemu sytuacja w tabeli gwarantuje nam do końca sezonu wiele emocji.

Sandecja Nowy Sącz - Piast Gliwice 2:1

1:0 Filip Piszczek 28'

1:1 Tomasz Jodłowiec 66'

2:1 Wojciech Trochim 90'

Składy:

Sandecja Nowy Sącz: Michał Gliwa - Alexandru Benga, Dawid Szufryn, Patrik Mraz - Bartłomiej Kasprzak (72' Adrian Danek), Michal Piter-Bucko - Jakub Bartosz (81' Bartłomiej Dudzic), Wojciech Trochim, Maciej Małkowski (78' Damir Sovsić) - Filip Piszczek, Aleksandar Kolew.

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Uros Korun, Jakub Czerwiński, Marcin Pietrowski - Martin Konczkowski, Tom Hateley, Tomasz Jodłowiec, Mikkel Kirkeskov - Sasa Zivec (90+1' Gerard Badia) - Karol Angielski (64' Michal Papadopulos), Mateusz Szczepaniak (85' Martin Bukata)