Górnik Łęczna z Pucharem Polski

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 31.05.2018, 18:50

Na stadionie ŁKS-u w Łodzi rozegrany dziś został finał Pucharu Polski kobiet w piłce nożnej. Faworyzowane Mistrzynie Polski – Górnik Łęczna – pokonał Czarnych Sosnowiec. Piłkarki z Górnego Śląska, podobnie jak w lidze, musiały zadowolić się drugim miejscem.

Od początku spotkania dominowały zawodniczki Górnika. Już w 8. minucie spotkania Agata Guściora wyprowadziła je na prowadzenie. Strzałem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego  pokonała Annę Szymańską. Już 6 minut później Górniczki powiększyły prowadzenie. Ewelina Kamczyk znalazła się w sytuacji sam na sam z bramkarką Czarnych, ale to Patricia Fischerova niefortunnie skierowała piłkę do własnej bramki. Piłkarki z Sosnowca w pierwszej połowie raz poważnie zagroziły bramce Anny Palińskiej. Jednak od razu przełożyło się to na bramkę. Tuż przed przerwą podanie wzdłuż bramki przecięła reprezentantka Słowacji Patricia Hmirova.

Piorunujący początek drugiej połowy zanotowały Górniczki. Już 15 sekund po wznowieniu Szymańską pewnym strzałem z obrębu pola karnego pokonała Dżesika Jaszek. W 50. minucie piłkę do siatki Górnika skierowała Marta Cichosz, jednak sędzia Katarzyna Lisicka-Sęk odgwizdała spalonego. W 55. minucie, w starciu przy linii bocznej w środkowej części boiska, ucierpiała Lucia Suskova. Zawodniczkę Czarnych zniesiono z boiska na noszach, a w jej miejsce pojawiła się Karolina Wieczorek. Zawodniczki z Sosnowca nie miały w tym meczu argumentów, by odmienić jego losy. Górniczki za to skutecznie się broniły i po zwycięstwie 3-1 wzniosły puchar.

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 3-1 (2-1)

Bramki: 9' Guściora, 16' Fischerova (s.), 46' Jaszek – 42' Hmirova

Kartki: 22' Górnicka, 48' Grabowska – 51' Operskalska, 71' Wycisk

Górnik Łęczna: 1. Palińska - 23. Jelencić, 15. Matysik, 4. Górnicka (C), 16. Grabowska (72' 9. Zawistowska), 14. Dyguś, 7. Jaszek (79' 11. Jędrzejewicz), 17. Guściora, 3. Grzywińska, 8. Kamczyk (86' 21. Materek), 10. Zdunek.

Czarni Sosnowiec: 88. Szymańska - 2. Zdechovanova, 3. Operskalska (C), 4. Horvathova, 6. Wycisk, 7. Fischerova, 8. Matla, 11. Hmirova, 14. Grad, 21. Suskova (55' 10. Wieczorek), 24. Cichosz.