Finały EBL: Anwil wyrównał stan rywalizacji

• Data publikacji: 01.06.2019, 20:05

Anwil Włocławek wygrał w Toruniu drugi mecz finału Energa Basket Ligi 89:78 i wyrównał stan tej rywalizacji.

Od samego początku było widać, że koszykarze z Włocławka wyszli na parkiet dużo lepiej nastawieni i z ogromną chęcią do gry. Choć zaczęło się od prowadzenia Polskiego Cukru, to z biegiem minut goście konsekwentnie budowali swoją przewagę. To właśnie oni kończyli pierwszą kwartę z przewagą ośmiu punktów - 19:27. W kolejnej nieco lepiej grali torunianie, dzięki czemu odrobili połowę strat i na przerwę schodzili, przegrywając - 42:46.

Po wznowieniu gry, zespół z Włocławka wyszedł jeszcze bardziej zmotywowany i zdecydowanie podkręcił tempo. W tej kwarcie triumfowali oni - 18:29 i dzięki temu zyskali aż piętnaście oczek przewagi - 60:75. Oczywiście koszykarze Anwilu nie wypuścili już takiej okazji z rąk i pewnie wygrali cały mecz - 78:89. To zwycięstwo pozwoliło na wyrównanie stanu finałowej rywalizacji, a kolejne dwa spotkania odbędą się we Włocławku.

Polski Cukier Toruń 78:89 Anwil Włocławek (19:27, 23:19, 18:29, 18:14)