Liga Mistrzów EHF: Vardar najlepszą drużyną!

• Data publikacji: 02.06.2019, 19:45

Nie było niespodzianki w finale Final Four Ligi Mistrzów! Vardar Skopje po emocjonującym spotkaniu pokonał Telekom Veszprem 27:24 i został najlepszą klubową drużyną Europy!

Po wczorajszym wyeliminowaniu wielkiej Barcelony, Vardar stał się faworytem do końcowego triumfu w Lidze Mistrzów. Veszprem natomiast nie miał z pewnością wielu sympatyków wśród polskich kibiców po pokonaniu Vive. Mecz finałowy, mimo braku kielczan, zapowiadał się na niezwykle zacięty i emocjonujący.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, obie drużyny grały bramka za bramkę. W 14. minucie Vardarowi udało się odskoczyć na trzy gole przewagi po skutecznych rzutach Blagotinseka, Sziszkariewa i Rogerio Moaresa. Piłkarze ręczni ze Skopje swoją konsekwentną grą w obronie powiększali prowadzenie, nawet w pewnym momencie do sześciu bramek różnicy (16:10). Ostatecznie pierwsza połowa skończyła się 16:11 dla Macedończyków.

Pierwsze minuty drugiej połowy to rewelacyjna gra Veszprem. W 36. minucie było tylko 17:15 dla Vardaru. Bardzo duża w tym zasługa dwójki zawodników: Petara Nenadicia i Kentina Mahe, którzy raz za razem rzucali do siatki bramkarza Skopje. Dwa-trzy gole przewagi utrzymywały się przez dłuższy czas drugiej części połowy. W 47. minucie na jedno trafienie różnicy zbliżył się skutecznym wykonaniem rzutu karnego Kentin Mahe.

Wtedy Vardar "wrzucił wyższy bieg" i z powrotem zaczął odskakiwać Węgrom. Sześć minut przed końcem był znowu tylko gol różnicy (24:23), co zapowiadało niezwykle emocjonującą końcówkę. Macedończycy nie dali sobie jednak wyrwać zwycięstwa z rąk i ostatecznie zwyciężyli 27:24.

HC Vardar Skopje - Telekom Veszprem HC 27:24 (16:11)

Vardar Skopje: Ghedbane, Milosavljiev - Cupić 5, Dibirov 3, Dissinger, Gorbok, Kalarasz, Karacić 3,  Kiseljew, Kristopans 4, Moraes 6, Popovski, Skube 3, Stoilov 2, Sziszkariew 1, Vojvodić 0

Telekom Veszprem: Mikler, Sterbik - Blagotinsek 1, Gajić 1, Ilić 1, Lekai 2, Mackovsek 2, Mahe 6, Manaskov, Marguc, Nagy 1, Nenadić 4, Nilsson 2, Strlek, Terzić, Tonessen 4