Niespodzianka w Brighton, drużyna Mourinho pokonana

• Data publikacji: 05.05.2018, 09:00

Do niemałej sensacji doszło wczoraj na The Amex Stadium, gdzie lokalne Brighton pokonało 1:0 zdecydowanego faworyta z czerwonej części Manchesteru.

Już w drugiej minucie piątkowego spotkania kibice czerwonych diabłów mogli cieszyć się z objęcia prowadzenia, jednak radość była przedwczesna, gdyż sędzia Craig Pawson odgwizdał spalonego po bramce Fellainiego.  W kolejnych minutach pierwszej połowy, żadna ze stron nie wypracowała sobie wyraźniej przewagi, choć to gospodarze byli  bliżej zdobycia bramki po próbie strzału z dystansu autorstwa Glenna Murray’a.

Po zmianie stron jedyną bramkę w spotkaniu zdobył niezawodny w tym sezonie Pascal Gross, dla którego było to 7 trafienie w sezonie, co jak na pomocnika jest imponującym wynikiem. Po bramce niewiele działo się już na boisku, gracze United kilkukrotnie próbowali zaskoczyć bramkarza mew, jednakże Australijczyk bronił pewnie i pomógł dowieść drużynie skromne zwycięstwo do końca. Wraz z końcowym gwizdkiem stało się pewne, iż ekipa Chrisa Hughtona jest już pewna utrzymania, i menadżer może zacząć zastanawiać się nad wzmocnieniami na przyszły sezon.