Finały EBL: "Twarde Pierniki" wygrały we Włocławku, Cel bohaterem

• Data publikacji: 06.06.2019, 19:40

Walka o koszykarskie mistrzostwo Polski trwa w najlepsze. W czwartym meczu finału, we Włocławku, Polski Cukier Toruń pokonał gospodarzy - 83:82 i wyrównał stan rywalizacji na - 2:2.

Mecz rozpoczął się od szybkiego wyjścia na prowadzenie gości z Torunia - 2:0. Z minuty na minutę, przewaga "Twardych Pierników" coraz bardziej rosła, a w pewnym momencie wynosiła już 10 punktów - 12:22. Ostatecznie, gospodarze zakończyli tę kwartę z nieco większą różnicą, jedenastopunktową - 15:26.

W drugiej kwarcie Anwil się nieco pozbierał i minimalnie odrobił straty, zmniejszając je do dziesięciu oczek - 34:44. Choć wcale tak nie musiało być, gdyż pod koniec tej części meczu, torunianie mieli już 15 punktów zapasu - 29:44. Do końca niej trafiali jednak zawodnicy z Włocławka.

Trzecia odsłona to był wielki powrót koszykarzy Anwilu do gry. Wygrali tę część aż - 26:11, a show pod koszem torunian robił Ivan Almeida. To dzięki jego skutecznym rzutom, Anwil nie tylko odrobił straty, ale wyszedł także na prowadzenie - 60:55.

W ostatniej części również nie zabrakło emocji. Goście zaciekle dążyli do złapania rywali i udało im się to na kilka chwil przed końcową syreną. Bohaterem meczu został Aaron Cel, którego rzut za trzy punkty, zapewnił "Twardym Piernikom" zwycięstwo - 82:83. Dzięki tej wygranej, w finale mamy remis - 2:2, a kolejny mecz odbędzie się 9 czerwca w Grodzie Kopernika.

Anwil Włocławek 82:83 Polski Cukier Toruń (15:26, 19:18, 26:11, 22:28)