Lidl Starligue: Montpellier i Chambery Savoie na podium, Cesson oraz Pontault spadają

• Data publikacji: 06.06.2019, 23:15

Zakończył się sezon ligowy we Francji. Mistrzem Lidl Starligue został zespół PSG, zaś podium uzupełniły ekipy Montpellier i Chambery Savoie. Do niższej klasy rozgrywek spadły natomiast Cesson oraz Pontault.

Chambery Savoie 28:27 Nimes

Gospodarze do samego końca, w korespondencyjnym pojedynku, walczyli o wicemistrzostwo z ekipą Montpellier. Szanse na to były jednak nikłe, ponieważ rywale grali u siebie ze zdegradowanym już Pontault. Natomiast rywale Chambery - Nimes, mieli jeszcze chrapkę na wyższe niż piąte miejsce w tabeli. Od początku mecz był niezwykle wyrównany, a żadna ze stron nie potrafiła wyraźnie odskoczyć. W efekcie tego, po 30 minutach, miejscowi mieli jedną bramkę przewagi - 16:15. Po zmianie stron nic się nie zmieniło, a druga połowa zakończyła się remisem. To oznaczało więc skromne zwycięstwo Chambery Savoie - 28:27 i zdobycie przez nich brązowych medali.

Dunkerque 25:28 Nantes

Również zgodnie z przewidywaniami, swój mecz wygrali szczypiorniści Nantes. Pokonali oni na wyjeździe zespół Dunkerque, co pozwoliło im zachować czwarte miejsce w ligowej tabeli. Przewagę wypracowali sobie w pierwszych 30 minutach, a po zmianie stron kontrolowali poczynania na parkiecie, dzięki czemu wygrali ostatecznie - 28:25.

Montpellier 32:23 Pontault

Tak jak wszyscy przypuszczali Montpellier nie miało większych problemów z pokonaniem spadkowicza z Pontault. Gospodarze ani przez moment nie byli zagrożeni i konsekwentnie grali swoje. W obu częściach tego starcia byli wyraźnie lepsi, co przełożyło się na ich efektowny triumf - 32:23 i wicemistrzostwo Francji.