El. EURO 2020: Ukraina gromi Serbię, Zahavi z kolejnym hat-trickiem

• Data publikacji: 07.06.2019, 23:35

Za nami kolejny dzień z eliminacjami do Mistrzostw Europy 2020. W "polskiej" grupie zwycięstwa odniosły drużyny Austrii i Izraela. Ciekawym wynikiem zakończył się mecz Ukrainy z Serbią. Ponadto Hiszpania pokonała na wyjeździe Wyspy Owcze 4:1.

Zaczniemy od naszej grupy G. Austria pokonała w bólach Słowenię 1:0, po golu w 74. minucie Guido Burgstallera, który pojawił się na murawie 3 minuty wcześniej. Wyniki Austriaków udowadniają, że nie są oni w formie i raczej ciężko im będzie walczyć o awans do Mistrzostw Europy. Ciekawe, bo jeszcze w marcu przed startem eliminacji to właśnie w tej nacji upatrywaliśmy największego rywala do wyjazdu na ME 2020.

W drugim spotkaniu Izrael wygrał 3:0 na wyjeździe z Łotwą. Wynik spodziewany, jednak przebieg meczu już nie do końca. Na niekwestionowaną gwiazdę tegorocznych eliminacji wyrasta Eran Zahavi, który zdobył dzisiaj kolejnego hat-tricka na europejskich boiskach. Izraelczyk ma już 7 goli, a zagraliśmy dopiero trzy kolejki! Trzeba będzie na niego uważać w poniedziałek.

GRUPA G:

Austria - Słowenia 1:0 (0:0)

74' Burgstaller

Łotwa - Izrael 0:3 (0:1)

10', 60', 81' Zahavi

Macedonia Północna - Polska 0:1 (0:0)

46' Piątek

Ciekawym wynikiem zakończył się mecz Ukrainy z Serbią. Nasi wschodni sąsiedzi rozgromili rywali z Bałkanów aż 5:0. Wynik szokujący, bo Ukraińcy nie byli aż tak miażdżącym faworytem. Po dwa gole zdobyli Cyhankow i Konoplanka i sprawa była załatwiona.

GRUPA B:

Litwa - Luksemburg 1:1 (0:1)

74' Novikovas - 21' Rodrigues

Ukraina - Serbia 5:0 (2:0)

26', 28' Cyhankow; 46', 75' Konoplanka, 59' Jaremczuk

Hiszpanie odnieśli łatwe zwycięstwo 4:1 na Wyspach Owczych. La Furia Roja w bramce wystawiła zamiast Davida De Gei, Kepę Arizzabalagę. Na boku obrony zagrał Jesus Navas, który ostatecznie zakończył mecz z golem. Bramkę na swoim koncie zapisał ponadto Sergio Ramos, a także inny obrońca - Jose Gaya.

GRUPA F:

Norwegia - Rumunia 2:2 (0:0)

56' Elyounoussi, 70' Odegaard - 77', 90+2' Keseru

Wyspy Owcze - Hiszpania 1:4 (1:2)

30' Olsen - 6' Ramos, 19' Navas, 34' Gestsson (sam.), 71' Gaya

Szwecja - Malta 3:0 (1:0)

2' Quaison, 50' Claesson, 81' Isak

Pozostałe wyniki:

GRUPA A:

Czarnogóra - Kosowo 1:1 (0:1)

69' Mugosa - 24' Rashica

Czechy - Bułgaria 2:1 (1:1)

19', 50' Shick - 3' Isa

GRUPA D:

Dania - Irlandia 1:1 (0:0)

76' Hojbjerg - 85' Duffy

Gruzja - Gibraltar 3:0 (1:0)

30' Gvilia, 59' Papunashvili, 76' Arveladze (rzut karny)