El. EURO 2020: sensacyjna wygrana Turcji

• Data publikacji: 08.06.2019, 22:42

Za nami kolejny dzień zmagań w eliminacjach do piłkarskich Mistrzostw Europy w 2020 roku. Najciekawiej było w Konya, gdzie Turcja sensacyjnie wygrała z Francją oraz w Sarańsku, gdzie Rosjanie urządzili sobie festiwal strzelecki w meczu San Marino. Zaskoczyli też Finowie, którzy pewnie pokonali Bośnię i Hercegowinę.

Faworytem tego meczu byli rzecz jasna mistrzowie świata - Francuzi, ale na trudnym i gorącym terenie nie potrafili się przeciwstawić Turkom. W pierwszej połowie nie oddali oni ani jednego strzału na bramkę Merta Gunoka, zaś gospodarze byli niezwykle skuteczni. Uderzyli dwukrotnie w 30. oraz 40. minucie meczu. Najpierw, Kaan Ayhan wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i zgranie piłki przez Meriha Demirala, pakując głową piłkę do siatki. Natomiast dziesięć minut później, na - 2:0, podwyższył Cengiz Under, korzystając z fatalnego zachowania francuskich obrońców.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło, a nadal dominowali Turcy. Swoje szanse do podwyższenia wyniku mieli Mahmut Tekdemir oraz Burak Yilmaz, ale nie udało im się pokonać Hugo Llorisa. Dzięki tej wygranej, gospodarze zajmują pierwsze miejsce w tabeli z kompletem punktów i bilansem bramkowym - 8:0.

Turcja 2:0 Francja (2:0)

Bramki: Ayhan (30'), Under (40')

Turcja: Gunok - Celik, Ayhan, Demiral, Kaldirim - Tekdemir, Tokoz (90' Omur), Under (85' Yazici), Kahveci (80' Tufan), Karaman - Yilmaz

Francja: Lloris - Digne (46' Mendy), Umtiti, Varane, Pavard - Pogba, Matuidi (46' Coman), Sissoko - Griezmann, Giroud (72' Ben Yedder), Mbappe

Żółte kartki: Tekdemir, Demiral - Umtiti, Coman

Sędzia: Damir Skomina (Słowenia)

.....

Wyniki dzisiejszych spotkań:

Chorwacja 2:1 Walia

17' (sam.) Lawrence, 48' Perisić - 77' Brooks

Islandia 1:0 Albania

22' Gudmundsson

Armenia 3:0 Liechtenstein

2' Ghazaryan, 18' Karapetian, 90+1' Barseghyan

Azerbejdżan 1:3 Węgry

69' Madatov - 18', 53' Orban, 71' Holman

Estonia 1:2 Irlandia Północna

25' Vassiljev - 77' Washington, 80' Magennis

Finlandia 2:0 Bośnia i Hercegowina

56', 68' Pukki

Mołdawia 1:0 Andora

8' Armas

Rosja 9:0 San Marino

25' (sam.) Cevoli, 31' (k.), 73', 76', 88' Dzyuba, 36' Kudryashov, 41' Miranchuk An., 77', 83' Smolov

Belgia 3:0 Kazachstan

11' Mertens, 14' Castagne, 50' Lukaku

Białoruś 0:2 Nimecy

13' Sane, 62' Reus

Grecja 0:3 Włochy

23' Barella, 30' Insigne, 33' Bonucci

Szkocja 2:1 Cypr

61' Robertson, 89' Burke - 87' Kousoulos