El. EURO 2020: Słowenia gromi Łotwę, pewne zwycięstwo Hiszpanii

• Data publikacji: 10.06.2019, 23:00

Poniedziałkowy wieczór z eliminacjami EURO 2020 znakomicie będą wspominać piłkarze Słowenii. Rozgromili oni Łotyszy na wyjeździe aż 5:0. Komplet punktów w "polskiej grupie" zdobyli również Austriacy, którzy pokonali dość wyraźnie Macedończyków z Północy. Ważne zwycięstwa odnieśli też Hiszpanie i Czesi.

Grupa G

Przegląd piłkarskich wydarzeń zaczniemy od "polskiej grupy". Po piątkowej porażce z Austrią, Słoweńcy pokonali z łatwością Łotyszy. Strzelanie rozpoczął w 24. minucie Domen Crnigoj. 180 sekund później ten sam zawodnik dołożył drugie trafienie. Przed przerwą dwa gole strzelił Josip Ilicić i stało się już jasne kto zwycięży w tym spotkaniu. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy, piątą bramkę dla Słowenii zdobył Miha Zajc i pogrom stał się faktem.

Pewne problemy z pokonaniem Macedonii Północnej mieli Austriacy. Dość niespodziewanie to gospodarze zdobyli jako pierwsi gola. Po dograniu Egzijana Alioskiego do własnej siatki piłkę skierował Martin Hinteregger. Austriakom udało się wyrównać jeszcze przed przerwą. W 39. minucie po asyście Konrada Laimera bramkę zdobył Valentino Lazaro. W drugiej połowie strzelali już tylko goście. Najpierw dublet ustrzelił Marko Arnautović, a następnie własny zespół pogrążył Egzon Bejtulai.

Łotwa - Słowenia 0:5 (0:4)

24', 27' Crnigoj, 29', 44' Ilicić, 47' Zajc

Macedonia Północna - Austria 1:4 (1:1)

18' Hinteregger (sam.) - 39' Lazaro, 62', 82' Arnautović, 86' Bejtulai (sam.)

Polska - Izrael 4:0 (1:0)

35' Piątek, 56' Lewandowski (k.), 59' Grosicki, 84' Kądzior

Grupa F

Pewne problemy z pokonaniem Szwecji mieli Hiszpanie. Ostatecznie zdobyli komplet punktów po bramkach Sergio Ramosa i Alvaro Moraty (obie z rzutów karnych), a także Mikela Oyarzabala. W drugim spotkaniu tej grupy Norwegia wygrała na wyjeździe 2:0 z Wyspami Owczymi, a Malta przegrała z Rumunią 0:4.

Hiszpania - Szwecja 3:0 (0:0)

64' Ramos (k.) , 85' Morata (k.) , 87' Oyarzabal

Malta - Rumunia 0:4 (0:3)

7', 29' Puscas, 34' Chipciu, 90+1' Man

Wyspy Owcze - Norwegia 0:2 (0:0)

49', 83' Johnsen

Pozostałe wyniki:

Grupa A

Czechy - Czarnogóra 3:0 (1:0)

18' Jankto, 49' Kopitović (sam.), 82' Schick (k.)

Bułgaria - Kosowo 2:3 (1:1)

43' Popov, 55' Dimitrov - 14' Rashica, 64' Muriqi, 90+3' Rashani

Grupa D

Dania - Gruzja 5:1 (2:1)

13', 63' Dolberg, 30' Eriksen, 73' Poulsen, 90+3' Braithwaite - 25' Lobjanidze

Irlandia - Gibraltar 2:0 (1:0)

29' Chipolina (sam.), 90+3' Brady

Grupa B

Serbia - Litwa 4:1 (3:0)

20', 34' Mitrović, 35' Jović, 90+2' Ljajić - 71' Novikovas

Ukraina - Luksemburg 1:0 (1:0)