Pływanie - PŚ: Berlin ostatnim przystankiem w tym roku

• Data publikacji: 10.06.2019, 23:52

Berlin był ostatnim przystankiem para-pływackiego pucharu świata w tym roku. Udany występ w niemieckiej stolicy zanotowali Oliwia Jabłońska oraz Wojciech Makowski.

Oliwia Jabłońska doskonale się spisała na dystansie 400 metrów stylem dowolnym, gdzie zwyciężyła w finale A, zaś w kategorii S10, zajęła czwarte miejsce. Dodatkowo nasza reprezentantka uzyskała rekord kontynentu. Równie dobrze poszło jej na 100 metrów motylkiem. Tutaj dopłynęła jako piąta w finale A, natomiast w kategorii S10 była ósma.

Powody do radości miał również Wojciech Makowski. Polak finiszował na szóstej pozycji w finale A 100 metrów stylem grzbietowym, a w kategorii S11 był czwarty. Na dystansie o połowę krótszym i w stylu dowolnym zajął piąte miejsce w S11.

Należy także docenić Juliusza Trochimczuka, który w finale A, na dystansie 150 metrów stylem zmiennym dopłynął jako dziewiąty, zaś w kategorii SM2 uplasował się na drugiej pozycji.