Roland Garros: Djoković gra dalej

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 01.06.2018, 16:50

Novak Djoković pokonał Roberto Bautistę Aguta z Hiszpanii w czterech setach i zagra w czwartej rundzie tegorocznego Roland Garros. Nie był to dla Serba łatwy mecz. Były lider rankingu miał w nim chwile irytacji.

Pierwszy set był raczej wyrównany. Obydwaj tenisiści nie dopuszczali rywala do okazji na przełamanie. Pierwszy break-point miał miejsce dopiero w ósmym gemie, jednak Djoković go nie wykorzystał. Kolejne dwa to już piłki setowe dla Serba. Druga z nich przełożyła się na triumf 6-4 w pierwszej partii.

Drugi set był z początku rozgrywany pod dyktando "Nole". Serb wyszedł na prowadzenie 3-0. Hiszpan jednak zdołał się podnieść i wyrównał na 4-4. Serb miał dwie piłki setowe na 7-5 przy serwisie rywala. Nie wykorzystał ich i doszło do tiebreaka. W nim Bautista Agut wygrał 8-6. Wściekł Serb wyładował swą złość na rakiecie, którą kilkukrotnie mocno uderzył o ziemię.

W trzeciej partii obydwaj tenisiści mieli problemy z utrzymaniem własnego podania. Bautista Agut serwował już po zwycięstwo 6-3, jednakże nie utrzymał swojego serwisu. Ponownie doszło do tiebreaka, w którym tym razem lepszy był Serb. Djokvić wygrał go 7-4.

Czwarta partia rozgrywana była już pod dyktando zwycięzcy tego turnieju sprzed dwóch lat. Djoković już po paru minutach prowadził 3-0. Później przełamał jeszcze raz i serwował na 6-1, jednak nie utrzymał podania. Serbowi przeszkadzał nieco delikatny deszcz, który pojawił się nad Paryżem. Przy serwisie rywala "Nole" stracił jednak tylko jeden punkt i tym samym awansował do 1/8.

Novak Djoković (SRB) [20] – Roberto Bautista Agut (ESP) [11] 4-6 7-6(6) 6-7(4) 6-2