Bayern ze zwycięstwem, Lewandowski z golem

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 05.05.2018, 18:22

W 33. kolejce Bundesligi Bayern Monachium pokonał na wyjeździe drużynę FC Koeln 3:1. Robert Lewandowski zdobył swoją 29. bramkę w sezonie w lidze.

Bayern po porażce z Realem Madryt w Lidze Mistrzów chciał coś udowodnić swoim kibicom. Potyczka z ostatnią drużyną w tabeli FC Koeln była do tego bardzo dobrą okazją.

Mecz zaczął się zaskakująco. Goście nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Timo Horna. Wręcz przeciwnie, to drużyna z Kolonii dominowała. Swoich szans próbowali Simon Terodde, Simon Zoller i Marcel Risse, ale nie trafiali oni w bramkę, bądź dobrze interweniował Sven Ulreich. Bramkarz Bayernu musiał jednak wyciągać piłkę z siatki, po tym jak w 30. minucie w swoim polu karnym niefortunnie interweniował Niklas Sule. Obrońca Bayernu chcąc wybić dośrodkowaną piłkę, trafił do własnej bramki.

W końcówce pierwszej połowy swoją okazję miał Robert Lewandowski. Polak oddał strzał głową, ale fantastycznie spisał się Timo Horn.

Druga połowa to zdecydowana dominacja Bayernu, który szybko ruszył do odrabiania strat. Do remisu w 59. minucie doprowadzil James Rodriguez. Akcję zaczął Rafinha, który dośrodkował piłkę w pole karne, tam głową zgrał ją Thomas Muller pod nogi Kolumbijczyka, który spokojnie umieścil piłkę w bramce.

Na kolejnego gola nie czekaliśmy długo. Dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Dużą rolę przy tej bramce odegrał Muller, który przyjął piłkę tyłem do bramki, mając na plecach obrońcę i odegrał piłkę do Lewandowskiego, który strzelił w dolny lewy róg bramki.

Polaka w 77. minucie zmienił Sandro Wagner. Chwilę po tym padła trzecia bramka dla Bayernu, a zdobył ją Corentin Tolisso. Wykorzystał dokładne dośrodkowanie Rodrigueza i po strzale głową pokonał bramkarza rywali.

Bayern Monachium - FC Koeln 3:1