Finały EBL: Anwil Włocławek koszykarskim mistrzem Polski!

• Data publikacji: 14.06.2019, 21:52

Anwil Włocławek został koszykarskim mistrzem Polski 2019. Włocławianie pokonali w ostatnim, siódmym meczu finałowym Energa Basket Ligi ekipę Polskiego Cukru Toruń - 89:75 i obronili tytuł sprzed roku.

Mecz lepiej rozpoczęli torunianie, którzy trzykrotnie wychodzili w pierwszej kwarcie na prowadzenie. Jednak od stanu - 13:11, Anwil wziął się do odrabiania strat i wygrał tę część - 21:28. Jarosław Zyskowski zakończył ją celnym rzutem za trzy punkty.

W drugiej odsłonie również skuteczniejsi byli goście z Włocławka, zwłaszcza w rzutach z dystansu. Wykonali oni dziesięć celnych rzutów za trzy, a końcówka tej kwarty, to była wymiana ciosów za trzy właśnie - Aaron Broussard, Rob Lowery, Walerij Lichodiej. Równo z syreną trafił jeszcze za dwa punkty Kamil Łączyński i Anwil schodził na przerwę z prowadzeniem - 40:50. To właśnie on wraz z Szymonem Szewczykiem prowadzili grę zespołu Igora Milicicia, łącznie zdobywając do tej pory 21 punktów.

Po przerwie, włocławianie jeszcze bardziej dominowali na parkiecie. Znów zwyciężyli różnicą siedmiu oczek i powiększyli swoją przewagę w całym meczu do wyniku - 58:75. Fantastycznie grał Lichodiej, który rzucił po wznowieniu gry 11 punktów, a jego koledzy nadal trafiali zza łuku. Równo z syreną, w ten sposób, trafił też Ivan Almeida.

W ostatniej kwarcie zerwali się jeszcze gospodarze, ale to nie wystarczyło, żeby odrobić duże straty z pozostałych części tego meczu. Ostatecznie Anwil wygrał ten mecz - 75:89  i obronił mistrzostwo wywalczone rok temu.

Polski Cukier Toruń 75:89 Anwil Włocławek (21:28, 19:22, 18:25, 17:14)