Copa America: Brazylia pewnie zwycięża

• Data publikacji: 15.06.2019, 11:18

W meczu otwarcia Copa America, czyli "EURO w wersji południowoamerykańskiej", Brazylijczycy pokonali 3:0 reprezentację Boliwii.

Dzisiaj o godzinie 2:30 czasu polskiego rozpoczęło się Copa America. W meczu otwarcia Brazylia podejmowała Boliwię. W turnieju startuje dwanaście drużyn, z czego dwie są zaproszone przez CONMEBOL, a dzieje się tak dlatego, że w Ameryce Południowej jest tylko 10 reprezentacji, co nie pozwala przeprowadzić turnieju. W tej edycji gośćmi są to Japonia i Katar.

Gospodarzami turnieju są po raz piąty Brazylijczycy i to właśnie oni dominowali przez cały mecz. Od 1. do 90. minuty mieli wszystko pod kontrolą. Boliwijczycy nie mieli prawie szans, aby oddać strzał. Mimo takiej dominacji na boisku, Brazylijczycy nie mogli trafić do siatki przeciwników przez 45 minut.

Po przerwie gospodarze turnieju przycisnęli przeciwników jeszcze bardziej. W 48. minucie meczu doszło do groźnego incydentu w polu karnym Boliwijczyków, po którym sędzia musiał skorzystać z VARu. Po dość długim namyśle podyktował on rzut karny, do którego podszedł Philippe Coutinho. Piękny strzał w lewy dolny róg bramki i 1:0 dla reprezentacji Brazylii. Chwilę później piękna akcja w wykonaniu dawnych klubowych kolegów. Firmino podał idealnie do Coutinho i ten mógł oddać strzał głową niemal do pustej bramki. Przebieg gry był wciąż taki sam, czyli ciągłe ataki Brazylijczyków i ofiarne obrony Boliwijczyków. Podkreślając dominację swojej drużyny, w 85. minucie Everton pięknie okiwał obrońców i oddał mocny strzał z krawędzi pola karnego, który zakończył się przepięknym trafieniem i ustalił wynik na 3:0.

Brazylia 3:0 Boliwia (0:0)

Bramki: 50' (k.), 53' Coutinho, 85' Everton

Brazylia: Alisson - Alves, Marquinhos, Silva, Filipe Luis - Fernandinho, Casemiro, Richarlison (84' Willian), Coutinho, Neres (81' Everton) - Firmino (65' Jesus)

Boliwia: Lampe - Bejarano M., Jusino, Haquin, Bejarano D. - Chumacero, Saucedo (59' Wayar), Justiniano, Saavedra (64' Vaca) - Castro (75' Ramallo), Moreno

Żółte kartki: Coutinho - Saucedo

Sędzia: Nestor Pitana (Argentyna)